Bitcoin by mohl spadnout pod 1260 dolarů, tvrdí analytici JP Morgan

S nákupem byste ještě měli počkat

Pokud bude pokračovat medvědí nálada na trhu, mohla by cena Bitcoinu spadnout až pod 1260 dolarů za kus, tvrdí analytici newyorské banky JP Morgan. Zároveň nevidí výraznější možnost využití blockchainové technologie ve finančním sektoru po dobu minimálně dalších 3 až 5 let.
Čeká Bitcoin další jízda směrem dolů?
Čeká Bitcoin další jízda směrem dolů?

Bitcoin, nejslavnější a nejstarší kryptoměna, si v loňském roce prošel doslova pekelnou zkouškou, když ze své hodnoty odepsal tři čtvrtiny. Je tak nyní předmětem mnohých diskuzí, zda hodnota 20 tisíc dolarů z konce roku 2017 byla jen krátkodobým snem investorů, nebo něčím, čeho se trh může opět brzy dočkat.

Analytici známé banky JP Morgan jsou přesvědčeni o první možnosti. Jak tento týden informovala agentura Reuters, analytici JP Morgan nyní vidí reálnou cenu kolem 2400 dolarů s tím, že pokud by se na trhu držela medvědí nálada, mohla by cena spadnout až pod 1260 dolarů.

Přečtěte si také
V dlouhodobém horizontu je Bitcoin mrtvý, říká kryptomilionář Finman
Další předpověď temné budoucnosti nejslavnější kryptoměny

Analytici mají o reálné hodnotě bitcoinu a kryptoměn všeobecně stále pochybnosti. Podle jejich mínění by tato aktiva měla opravdovou hodnotu pouze v případě nějakého dystopického scénáře, ve kterém investoři ztratili důvěru v tradiční instrumenty jako zlato, dolar či další aktiva globálního finančního systému.

„Přesto i v extrémní scénáři, jakým jsou recese či finanční krize, budete schopni najít likvidnější a méně komplikovanější aktiva,“ stojí ve zprávě.

Analytici dále dodávají, že v roce 2018 na trhu nenašli jediného silného či jakkoli vlivného retailového hráče, který by s kryptoměnami aktivně pracoval. Proto předpokládají, že mainstreamové zavedení kryptoměn v rámci platebního systému je stále ještě vzdálenou výzvou, nežli probíhající realitou.

Na konec však analytici banky dodávají, že přes to všechno na blockchainové technologii jako takové vidí pozitiva a možnosti budoucího využití ze strany finančních institucí. To by však ve výraznějším měřítku nemělo nastat dříve jak za 3 až 5 let.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Každý tvrdí něco jiného 🙂 Takže jediné rozumné řešení je vyhnout se tomu úplně 🙂

    0
Nejnovější články