Vyplatí se být specialistou na burze? Klady a zápory úzkého zaměření 2/2

Zvolíte raději specializaci či široký rozhled?

Dříve nebo později se toto rozhodnutí dotkne každého investora. Být specialistou na určitá odvětví nebo využít ohromné šíře a barvitosti finančních trhů? Pro specializaci hovoří mnoho argumentů. Nepřekvapí proto, že tuto cestu volí řada především již trochu zkušenějších burziánů. Nicméně vše má svoji cenu a i tento přístup trpí výčtem neduhů a omezení. Volba tedy nemusí být tak jasná, jak se na první pohled může zdát.
A jaká je vaše specializace?
A jaká je vaše specializace?

V první části tohoto článku jsme si podrobněji rozebrali základní myšlenky, které stojí za snahou investorů se na finančních trzích specializovat. Tedy nepouštět se bezmyšlenkovitě do náhodně příchozích příležitostí, ale snažit se hlouběji porozumět některému ze segmentů trhu.

Investor si může například zvolit, že se bude zabývat pouze jedním či maximálně dvěma druhy aktiv (akcie, futures, měny,…) a zbytek ponechá nadále bez povšimnutí. Popřípadě se rozhodne pro sektorovou specializaci, kdy se bude soustředit pouze na jeden průmyslový sektor, (např. technologické akcie), komoditu (ropné futures), měnu (britská libra) nebo kryptoměnu (investor obchoduje pouze bitcoin). Možností, jak se specializovat je vícero a každá má svá specifika.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Vždy jsem více věřil specializaci. Špatná období člověk nějak přečká a dlouhodobě jsou výsledky pozitivní.

    0
Nejnovější články