Facebook chystá vlastní kryptoměnu, kdy se dostane k uživatelům?

Dlouho očekávaná událost se blíží

O tom, že Facebook bude chtít jednou využít sílu své sítě a naskočit na kryptoměnovou vlnu, se mluví už poměrně dlouhou dobu. Až nyní však tyto předpovědi získávají reálný obraz.
Kdy bude mít Facebook vlastní kryptoměnu?
Kdy bude mít Facebook vlastní kryptoměnu?

Bloomberg nyní přinesl informaci o tom, že ve Facebooku už je projekt v aktivním procesu a mělo by se v první fázi jednat o kryptoměnu pro uživatele používající instant messaging aplikaci Whatsapp, zejména pak pro obyvatele Indie, kteří často pracují v zahraničí a domů posílají peníze, v současnosti přes služby firem jako je Western Union.

V Indii je Whatsapp poměrně oblíbený, aktivně ho používá kolem 200 milionů uživatelů. Objem financí standardně zasílaných Indy do své rodné země je poměrně významný, například za rok 2017 to bylo 69 miliard dolarů.

Ve Facebooku má projekt na starosti David Marcus, který až do poloviny letošního roku seděl v představenstvu Coinbase. Jakkoli jsou však věci v procesu, podle informací, které Bloomberg dodává, by uživatelé neměli kryptoměnu od Facebooku očekávat v blízké době. Detailnější informace by měly být k dispozici v prvním čtvrtletí 2019.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Se divím, že s tím nepřišli už mnohem dřív

  0
  • Ona to není špatná strategie, trochu odsledovat co funguje a co ne a pak do té své mega sítě pustit něco stoprocentně funkčního.

   0
  • Taky si myslím, že to pro ně může být velmi výhodná pozice

   0
Nejnovější články