Vyplatí se být specialistou na burze? Klady a zápory úzkého zaměření 1/2

Zvolíte raději specializaci či široký rozhled?

Dříve nebo později se toto rozhodnutí dotkne každého investora. Být specialistou na určitá odvětví nebo využít ohromné šíře a barvitosti finančních trhů? Pro specializaci hovoří mnoho argumentů. Nepřekvapí proto, že tuto cestu volí řada především již trochu zkušenějších burziánů. Nicméně vše má svoji cenu a i tento přístup trpí výčtem neduhů a omezení. Volba tedy nemusí být tak jasná, jak se na první pohled může zdát.
A jaká je vaše specializace?
A jaká je vaše specializace?

V rámci moderní tržní ekonomiky se specializace stala jedním z hlavních nástrojů, jak přežít v tvrdém konkurenčním boji již nejenom lokálních, ale rovnou globálních trhů. Téměř každý obor tak své oddané k tomuto přístupu vede a do prohlubování jejich znalostí silně investuje. Být renesančním člověkem s mírně nadprůměrnou znalostí vícero oborů nebo částí jednoho odvětví se již nenosí.

Nicméně celá věc není tak jednoznačná, jak se může zprvu jevit. Nevýhody specializace jsou mnohé a zvláště nyní v dobách celosvětového propadu cen aktiv vylézají silně na povrch. Co tedy může nabídnout přístup s větším rozptylem a jak případně obě složky kombinovat?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články