Kompletní návod, jak získat neotřesitelnou důvěru ve svou investiční strategii

Jde o dlouhodobý a podstatný vztah

Správně nastavená a vyladěná investiční strategie je základním stavebním kamenem každého úspěchu na burze. K její tvorbě je potřeba přistupovat s nejvyšší zodpovědností tak, aby co nejlépe odrážela cíle, možnosti a psychologické nastavení investora. Přestože řada burziánů již toto dobře chápe, stává se, že v klíčový moment přestanou svému výtvoru věřit. Jak se této situaci vyhnout a získat nezlomnou důvěru ve vlastní strategii?
Dokážete se držet své strategie za jakékoli situace?
Dokážete se držet své strategie za jakékoli situace?

Většina investorů to velmi dobře zná. Přečtou si několik základních publikací, možná shlédnou nějaký ten instruktážní webinář, očima „sjedou“ několik zajímavě působících debat na některém z internetových fór a takto vybaveni se pouští do tvorby vlastní investiční strategie. Nejsou-li bláhoví a berou svoji práci vážně, stráví s tím minimálně několik hodin, ne-li dní. Dobře totiž vědí, že každému detailu by se mělo dostat náležité pozornosti. A tak se snaží pomyslet na všechny klíčové prvky a možné situace, dokud není vše hotovo.

Přečtěte si také
Jste horkokrevný spekulant nebo rozvážný investor? Otestujte se!
Zvolit jednu z cest nemusí být snadné

Následně si svůj koncept pokud možno vryjí do paměti a vydají se investovat naostro. Zpočátku vše vypadá růžově, avšak jakmile realizují několik obchodů s často smíšeným, či dokonce záporným výsledkem, zastihne je nervozita. Proč nevydělávám? Jak mohu tak snadno kumulovat ztráty? Neměl jsem vystoupit z pozice později a „shrábnout“ tak podstatně vyšší zisk? To jsou jen některé otázky, které zaplavují burziánovu hlavu a nejednou způsobí, že začne obchodovat nekoncepčně. Bezmyšlenkovitě si tak „bere ponaučení“ ze statisticky naprosto zanedbatelného počtu svých již proběhnutých obchodů a na jejich základě chaoticky nakupuje a prodává aktiva nová (namísto aby se držel osvědčené metody).

Výsledkem je prakticky vždy jen další propad kapitálu a zhrzenost z trhů. Základní problém přitom nevězí v burze, nýbrž v investorově hlavě. Z důvodů, které zmíníme dále, totiž v tu nejkritičtější dobu přestal důvěřovat své pečlivě budované strategii a její rozumové poznatky vyměnil za povrchní vjemy pouze drobného zlomku burzovní reality. A to je vždy chyba! Jak ji však napravit a udržet si víru ve svůj přístup i v dobách, kdy obchodní účet stíhají ztráty?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Nejnovější články