Nenechte se unést všeobecným nadšením, radí Buffett investorům

Rady slavného investora přichází právě včas

Těsně před vstupem Lyftu a dalších technologických firem na burzu přišel Warren Buffett se slovy, která by mohla zabránit nepříjemným ztrátám mnohých investorů.
Warren Buffett
Warren Buffett

Letošní rok zatím dělá investorům radost. Trhům se nezvykle daří a na burzu se chystají vstupovat firmy, které budou podle zpráv z médií v příštích letech měnit svět.

Nelze se tedy divit, že jsou burziáni ochotni přehlížet kritické skutečnosti a nakupovat i za nesmyslné částky. Jen proto, aby si nenechali utéct údajně skvělou příležitost. Jenže jejich unáhlená koupě se může brzy změnit ve zmar a ztracené peníze.

„Kupovat nové akcie v takto vypjatých dobách…nemyslím si, že to je něco, o čem by měl průměrný člověk vůbec přemýšlet,“ řekl slavný investor v rozhovoru s Becky Quick ze stanice CNBC.

Přečtěte si také
Uber vs Lyft: Souboj alternativních taxislužeb se přesouvá na burzu, s kým se svezou investoři?
Jedna z nejočekávanějších IPO tohoto roku

Sám Buffet se jako investor aktivně zúčastnil IPO naposledy v roce 1955, kdy na burzu vstupoval Ford. Od té doby volí raději rozvážné investování. A jak všichni víme, přináší mu to ovoce.

„Samozřejmě můžete rozhazovat peníze na náhodné sázky a třeba se vám někdy podaří vyhrát…ale celoživotní strategii byste z toho dělat neměli,“ varoval Věštec z Omahy.

Buffett zároveň dodává, že mu kvůli tomu sice mohou utéct zajímavé příležitosti, ale v dlouhodobém horizontu se vždy vyplácí držet si odstup a racionálně analyzovat situaci.

Zda si jeho rady vezmou investoři k srdci uvidíme v následujících týdnech a měsících, kdy se na burze ocitnou Lyft, Uber, Pinterest a mnohé další technologické startupy.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články