Jste horkokrevný spekulant nebo rozvážný investor? Otestujte se!

Zvolit jednu z cest nemusí být snadné

Investiční svět je velmi různorodým místem, které nabízí řadu potenciálně snových příležitostí. Možností, jak jich dosáhnout, je mnoho. Každá z nich přitom odráží jedinečné myšlenkové nastavení jednotlivých burziánů. Dle mnohých však lze všechny přístupy vtěsnat do dvou základních kategorií: spekulanti a investoři. Výsledek přitom určuje řadu proměnných v investičních strategiích účastníků trhu. Do které skupiny spadáte vy?
Jakým typem investora jste?
Jakým typem investora jste?

Snaha lidského mozku porozumět na první pohled zcela chaotickému a nepochopitelnému světu je prakticky stará jako moderní kapitalismus sám. Vychází přitom z potřeby obchodníků i akademických pracovníků nějakým zjednodušeným způsobem kvantifikovat všechny na ní probíhající jevy, a jejich znalost následně využít k sestavení funkční strategie. Ta by kromě tučných zisků měla přinést i určité intelektuální potěšení z toho, že daný burzián vytvořil funkční způsob, jak všechen „ten nepořádek“ uchopit.

Postupně tedy došlo k vytvoření mnoha kategorií, jak trhy strukturovat, přičemž jedna z velmi diskutovaných a oblíbených se zaměřuje na typy a přístupy burziánů k obchodovaným aktivům. Zjednodušeně je přitom dělí na spekulanty a investory. Každé kategorii pak přisuzuje určité charakteristiky, které ovlivňují život a činnost daného člověka na burze. Do které z nich patříte vy? A držíte se při svých obchodech jasně vymezených mantinelů?

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Jsem rozvážný spekulant! 😃

  2
  • To zní jako rozumná volba 😃

   0
 • No podle mě jednoznačně platí, že kdo si tohle včas neujasní, nemůže uspět.

  0

Nejnovější články