Jste horkokrevný spekulant nebo rozvážný investor? Otestujte se!

Zvolit jednu z cest nemusí být snadné

Investiční svět je velmi různorodým místem, které nabízí řadu potenciálně snových příležitostí. Možností, jak jich dosáhnout, je mnoho. Každá z nich přitom odráží jedinečné myšlenkové nastavení jednotlivých burziánů. Dle mnohých však lze všechny přístupy vtěsnat do dvou základních kategorií: spekulanti a investoři. Výsledek přitom určuje řadu proměnných v investičních strategiích účastníků trhu. Do které skupiny spadáte vy?
Jakým typem investora jste?
Jakým typem investora jste?

Snaha lidského mozku porozumět na první pohled zcela chaotickému a nepochopitelnému světu je prakticky stará jako moderní kapitalismus sám. Vychází přitom z potřeby obchodníků i akademických pracovníků nějakým zjednodušeným způsobem kvantifikovat všechny na ní probíhající jevy, a jejich znalost následně využít k sestavení funkční strategie. Ta by kromě tučných zisků měla přinést i určité intelektuální potěšení z toho, že daný burzián vytvořil funkční způsob, jak všechen „ten nepořádek“ uchopit.

Postupně tedy došlo k vytvoření mnoha kategorií, jak trhy strukturovat, přičemž jedna z velmi diskutovaných a oblíbených se zaměřuje na typy a přístupy burziánů k obchodovaným aktivům. Zjednodušeně je přitom dělí na spekulanty a investory. Každé kategorii pak přisuzuje určité charakteristiky, které ovlivňují život a činnost daného člověka na burze. Do které z nich patříte vy? A držíte se při svých obchodech jasně vymezených mantinelů?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Jsem rozvážný spekulant! 😃

  2
  • To zní jako rozumná volba 😃

   0
 • No podle mě jednoznačně platí, že kdo si tohle včas neujasní, nemůže uspět.

  0

Nejnovější články