Na burzu bez peněz: Jak efektivně investovat s nízkým kapitálem? 1/2

I bez milionů se dá začít investovat, chce to však přemýšlet

Finanční trhy přilákají každý měsíc milióny lidí z celého světa. Vidina slibného zhodnocení úspor, vybudování pasivního příjmu či prostě zisku dodatečných prostředků s minimem investovaného času je silným lákadlem i pro řadu Čechů. Většina nových investorů se však potýká s vážným problémem nízkého počátečního kapitálu. Ten nejenom limituje jejich možnosti, ale často jim brání v dosažení vysněné profitability. Jak tedy na burze postupovat, když se vám nedostává peněz, odpoví dnešní článek.
Chybí vám kapitál? Buďte v investicích opatrní
Chybí vám kapitál? Buďte v investicích opatrní

Mnozí čtenáři to možná velmi dobře znají. Otevřou internet, zavítají na nějaký zpravodajský server či podnikatelsko/in­vestiční web a už se na ně valí informace o potenciálně skvělých investičních možnostech, které skýtají finanční trhy.

Prakticky každý týden se na světě objeví nový zázračný investor, který díky své neotřelosti, odvaze a schopnosti hledat příležitosti tam, kde je ostatní přehlížejí, unikl ze světa šedé finanční průměrnosti a vyhoupl se mezi milionáře. Média o něm nadšeně referují a vydávají jej za příklad, alespoň do té doby, než světlo světa spatří nový a lépe prodejný příběh.

Tak tomu je již minimálně od rozmachu internetu, přičemž nástup extrémně cenově volatilních kryptoměn celou věc ještě více akceleroval. Najednou se totiž zdálo, že proměnit se v boháče z koleje či malého nájemního bytu tak říkajíc „přes noc“, nikdy nebylo snazší.

Přečtěte si také
Pozor na nesprávný investiční horizont, může vás stát i celý kapitál!
Znát své časové období je důležité

Není divu, že čtenář dříve či později podlehne těmto lákadlům a rozhodne se rovněž zkusit své „štěstí!“ Vyhledá si tedy nějaký specializovaný web, seznámí se se základy investování, nakoupí se několik knih a v lepším případě se rozhodne zainvestovat i do nějakého odborného školení či webináře. Po několika týdnech příprav si často přijde nabitý informacemi a odhodlaný vyhledat vhodného brokera, nějaký ten pokud možno levný analytický software a jít na věc.

Jenže minimálně v této fázi narazí na poměrně krutou realitu nedostatku kapitálu. Na trzích totiž platí více než dvojnásob, že peníze vydělávají peníze, přičemž příjmová realita naší země je ve vyjádření v cizích měnách (v nichž obchodování většinou probíhá) natolik mizerná, že možnosti českého investora dosti limituje.

Jak si tedy s celou věcí poradit? Je nutné se vzdát svého snu o investování a čekat řadu let na zisk dostatečných úspor? Nemusí tomu tak rozhodně být, nicméně je třeba, aby investor svou finanční realitu již od počátku zohlednil ve své strategii a komplexním přístupu.

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas
s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
* povinné údaje
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • No a já si právě počkám na ten bitcoin ta 500 😃

  1
  • Já myslel že už tě to přešlo 😃

   0
  • No aby i za 500 za chvíli nebyl drahý! 😃

   0

Nejnovější články