Konec výjimečnosti: Proč nyní (ne)nakupovat kryptoměny?

Jakou strategii vůči bitcoinu a spol. zvolit?

Kryptoměny si v posledních týdnech zažívají nepříjemné období masivních propadů. Aktiva, která se měla vymykat a způsobit revoluci v obchodování, tak vykazují stejné znaky jako zbytek trhu. Významně se tak neliší od akcií, futures či jiných nástrojů. Není tedy víra v jejich věčnou slávu a růst hodnoty přehnaná? Nevyplatí se spíše vystoupit ze svých pozic a počkat na dosažení nového dna či zvolit jinou časem prověřenou obchodní strategii?
Tak co tedy s tím bitcoinem?
Tak co tedy s tím bitcoinem?

Jak je všeobecně známo, lidé zabývající se obchodováním na finančních trzích mají rádi vzrušení. A to i přesto, že právě tento pocit je často důvodem špatných investičních rozhodnutí.

Nic naplat, lidská přirozenost je zkrátka taková a lze v ní pravděpodobně spatřovat i důvod ohromné obliby kryptoměn. Právě ty se totiž v posledních týdnech postaraly o řadu senzací, přičemž povětšinou se nejednalo o příliš pozitivní zprávy.

Kryptorodina reprezentovaná i laické veřejnosti známým bitcoinem se totiž ponořila do červených čísel a připojila se tak k většině běžně obchodovaných aktiv. Přestože první komentáře hovořily spíše o mírné korekci, propad pokračoval a nyní se zdá, že onoho pomyslného dna stále nebylo dosaženo.

Tento překvapivý vývoj nejenom že smazal nemalé množství obchodních účtů a přidělal tak jejich majitelům řadu starostí, především však znovuotevřel debatu nad proklamovanou „výjimečností“ kryptoměn.

Jsou totiž tyto digitální peníze opravdu natolik revoluční a jiné? Nepodobají se navzdory několika specifikům (jako je ohromná volatilita) přeci jen tradičním investičním nástrojům. A pokud ano, nebylo by nejrozumnější zavrhnout ideu jejich jedinečnosti a aplikovat na ně běžné investiční strategie?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Srovnávat bitcoin s akciemi? Nebo s kartičkami? To snad ne. Hlavně neprodávat, s kryptem jsme stále v začátcích wink

    1
  • Počkám si na $1000, pak nakupuju sunglasses

    0
Nejnovější články