Tesla škrtá, kde může – vyplatí se investovat do Muskova elektrického snu?

Ikona elektromobilů již není tak cool

Automobilová společnost Elona Muska platila za synonymum úspěchu. Od svého vstupu na burzu se proto těšila velkému zájmu investorů. Hvězdný příběh však nyní získává trhliny. Nabízí se proto otázka: Vyplatí se do Tesly nadále investovat?
Tesla
Tesla

Jen těžko byste v současném automobilovém světě hledali výrobce se silnějším „brandem“, než jaký má Tesla. Společnost Elona Muska se během několika málo let stala hvězdou mezi technologickými společnostmi. Její schopnost přivést na svět zcela funkční a prodejné elektromobily (byť v rámci omezeného trhu a za vysokou pořizovací cenu) učarovala mnohým.

Nepřekvapí proto, že společnost dle odhadů vydává na vlastní marketing jen několik desítek miliónů dolarů, což je nesrovnatelné s miliardovými reklamními rozpočty gigantů typu Ford, Toyota nebo GM.

Díky této své schopnosti „nadchnout“ byl Musk schopen získat důvěru řady investorů a to nejenom v rámci private equity, ale později i při vstupu na burzu. Většina z nich přitom své prostředky solidně zhodnotila.

Jenže čas plyne a nyní se zdá, že karta se obrací. Tesla se díky drobným skandálům kolem osoby svého zakladatele i zhoršujícím se hospodářským výsledkům začíná měnit v cenný papír, o kterém investoři pochybují.

Nejnovější zprávy navíc hovoří o tom, že by se mohla stát obětí probíhající obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, což rozhodně na její reputaci nepřidá.

Jak to tedy s akciemi Muskovy firmy vypadá? Vyplatí se do nich stále vkládat peníze?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články