Tweety, které nelítostně otřásly burzou

Musk, Trump a spol. - aneb věty, které stály investory miliardy

Původně pro zlepšení komunikace a zrychlení názorů založený Twitter, v současnosti začíná sloužit spíše jako nástroj pro ochromení ekonomik a nadnárodních firem. Tedy alespoň podle několika případů. Kauzy započaté skrze Twitter jasně ukazují, jak může jedno nevinné slovo nebo nepromyšlená idea bortit světové akciové trhy a posílat je k červeným číslům. Investoři, kteří vložili své tvrdě vydělané peníze do jakési hodnoty firmy, pak nevěřícně sledují, jak se jejich investice mění v obří ztrátu.
Donald Trump během dalšího nekompromisního projevu.
Donald Trump během dalšího nekompromisního projevu.

Člověk by si pomyslel, že muselo dojít k další válkou způsobené ekonomické krizi. Jenže v dnešní technicky přechytralé době stačí být super úspěšným člověkem jako např. Elon Musk, poté stačí v danou chvíli jeden nepromyšlený či záměrný tweet a hodnota firmy létá o miliardy.

Podobná situace nastává, když se světově známá osoba postaví za určitou firmu atd. a následný tweet tržní hodnotu značky vynese téměř do nebes. Tento případ nastal např. po únorovém projevu věhlasné Oprah Winfrey o podniku, resp. programu WeightWatchers (StrážciVáhy). Její téměř oscarový proslov, jak ho mnozí označili, přinesl této dietními programy zabývající se společnosti ještě větší popularitu mezi lidmi a samozřejmě nárůst tržní hodnoty.

Přečtěte si také
Elon Musk v problémech: americká komise pro cenné papíry ho obvinila z podvodu
SEC chce odstranit Muska z ředitelské pozice Tesly
 

Elon Musk Když v červenci tohoto roku Musk pronesl o jednom z potápěčů, kteří pomohli zachránit tým dětských fotbalistů ze zatopených jeskyní v Thajsku, že je pedofil, většina lidí se jen nechápavě ptala, co se s tímto proslulým vizionářem děje. Na Twitteru a v médiích se spekulovalo o Muskově mentálním zdraví atd., ale burza zůstala v poklidu a jedinou vážnější reakcí byla hrozba žaloby na Muska, ze strany potápěče Vernona Unswortha, za toto bezdůvodné označení pedofilem.

Počátkem srpna Elon Musk sdílel tweet, ve kterém napsal, že přemýšlí o přesunu Tesly do soukromých rukou a v tomto případě reagoval již celý akciový trh – tržní hodnota Tesly vzrostla na americké burze téměř o 13,3 miliardy dolarů, aby se během následujících čtrnácti dní vrátila ke své původní hodnotě.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články