Tweety, které nelítostně otřásly burzou

Musk, Trump a spol. - aneb věty, které stály investory miliardy

Původně pro zlepšení komunikace a zrychlení názorů založený Twitter, v současnosti začíná sloužit spíše jako nástroj pro ochromení ekonomik a nadnárodních firem. Tedy alespoň podle několika případů. Kauzy započaté skrze Twitter jasně ukazují, jak může jedno nevinné slovo nebo nepromyšlená idea bortit světové akciové trhy a posílat je k červeným číslům. Investoři, kteří vložili své tvrdě vydělané peníze do jakési hodnoty firmy, pak nevěřícně sledují, jak se jejich investice mění v obří ztrátu.
Donald Trump během dalšího nekompromisního projevu.
Donald Trump během dalšího nekompromisního projevu.

Člověk by si pomyslel, že muselo dojít k další válkou způsobené ekonomické krizi. Jenže v dnešní technicky přechytralé době stačí být super úspěšným člověkem jako např. Elon Musk, poté stačí v danou chvíli jeden nepromyšlený či záměrný tweet a hodnota firmy létá o miliardy.

Podobná situace nastává, když se světově známá osoba postaví za určitou firmu atd. a následný tweet tržní hodnotu značky vynese téměř do nebes. Tento případ nastal např. po únorovém projevu věhlasné Oprah Winfrey o podniku, resp. programu WeightWatchers (StrážciVáhy). Její téměř oscarový proslov, jak ho mnozí označili, přinesl této dietními programy zabývající se společnosti ještě větší popularitu mezi lidmi a samozřejmě nárůst tržní hodnoty.

Přečtěte si také
Elon Musk v problémech: americká komise pro cenné papíry ho obvinila z podvodu
SEC chce odstranit Muska z ředitelské pozice Tesly
 

Elon Musk Když v červenci tohoto roku Musk pronesl o jednom z potápěčů, kteří pomohli zachránit tým dětských fotbalistů ze zatopených jeskyní v Thajsku, že je pedofil, většina lidí se jen nechápavě ptala, co se s tímto proslulým vizionářem děje. Na Twitteru a v médiích se spekulovalo o Muskově mentálním zdraví atd., ale burza zůstala v poklidu a jedinou vážnější reakcí byla hrozba žaloby na Muska, ze strany potápěče Vernona Unswortha, za toto bezdůvodné označení pedofilem.

Počátkem srpna Elon Musk sdílel tweet, ve kterém napsal, že přemýšlí o přesunu Tesly do soukromých rukou a v tomto případě reagoval již celý akciový trh – tržní hodnota Tesly vzrostla na americké burze téměř o 13,3 miliardy dolarů, aby se během následujících čtrnácti dní vrátila ke své původní hodnotě.

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.