10 kroků, jak se stát intradenním obchodníkem?

Ovládněte finanční trhy jako profesionál

Intradenní obchodník aktivně nakupuje a prodává cenné papíry, často i vícekrát během dne, bez toho aniž by zanechával otevřené pozice do dalšího dne. Všechny pozice nákup/prodej, které byly během dne otevřeny, jsou před uzavřením obchodování vypořádány. Intradenní obchodníci se liší od aktivních obchodníků, kteří mohou držet pozici i po více dní a investorů, kteří investují na delší období. Kromě toho tito obchodníci také využívají pákového efektu, aby zvýšily vliv denních pohybů na své obchody.
Hledání svíčkových formací je denním chlebem každého tradera
Hledání svíčkových formací je denním chlebem každého tradera

Proč ve světě, kde má téměř každý snadný přístup k internetu existuje jenom málo úspěšných obchodníků? Zatímco se davy snaží, pouze jedinci jsou úspěšní, ale který z investorů by si nepřál stát se intradenním traderem – obchodovat pohodlně z domova, být si vlastním pánem a sledovat, jak rostou zisky? V tomto článku vám popíši 10 kroků, které byste měli podstoupit, než se stanete intradenním obchodníkem.

 

#1 Provést poctivé sebehodnocení

Úspěšné denní obchodování vyžaduje specifickou sadu znalostí, dovedností a vlastností, stejně jako určitý závazek plnit stálý denní režim. Jste adeptem schopným vykonávat kvalitní matematickou analýzu, oplýváte finančními vědomostmi, uvědomujete si nástrahy behaviorální psychologie (u sebe i ostatních) a máte podnikatelského ducha? Intradenní obchodování totiž na rozdíl od všeobecně vnímaného obrazu pohádkového života a snadného vydělávání peněz charakterizuje trošku něco jiného:

 
  • dlouhá pracovní doba
  • velmi málo volného času
  • neustálé samostudium
  • schopnost zvládání rizika
  • nekonečný závazek ke každodenní práci
 

Správný způsob myšlení je nejdůležitější (a vůbec první) požadavek, pokud se chcete stát intradenním obchodníkem. Začněte tím, že provedete sebehodnocení, jak byste obstáli ve výše uvedených bodech. Pokud nejste připraveni věnovat obchodování čas, neustále se učit a nejste duševně připravení na případné ztráty, raději hledejte štěstí někde jinde. Knihy jako Trade Your Way to Financial Freedom od Van Tharpa nebo Psychology of Trading od Brett N. Steenbargera (anglicky nemluvící prominou – ani jedna z knih nevyšla dosud česky), jsou také dobrým prostředkem pro získání více informací o intradenním obchodování a provádění sebehodnocení.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články