Nákupy prostřednictvím Bitcoinu? Dejte si pozor, ve které zemi se momentálně nalézáte

Přehled zemí, kde je Bitcoin legální a naopak

Peep-to-peer digitální měna Bitcoin debutovala už v roce 2009 a zahájila tak novou éru kryptoměn. Daňové, regulační a donucovací orgány po celém světě diskutují o nejlepším přístupu k novému druhu digitálních aktiv, přičemž se neustále opakuje jedna otázka: Je Bitcoin legální nebo nezákonný? Odpověď záleží na momentální lokaci a aktivitě uživatele.
Největší kryptoměna stále musí bojovat s důvěrou vlád po celém světě
Největší kryptoměna stále musí bojovat s důvěrou vlád po celém světě

Bitcoiny nejsou vydávány, schvalovány nebo regulovány žádnou centrální institucí. Namísto toho jsou vytvářeny v procesu generovaného počítačem, známého jako těžba. Kromě toho, že nemá největší kryptoměna spojitost s žádnou vládou, je také typická svou peer-to-peer podstatou a také neexistuje v žádné fyzické podobě. Jako takový nabízí pohodlný způsob nejenom přeshraničních transakcí bez směnných poplatků. Navíc umožňuje uživatelů zůstávat v anonymitě. Právě nezávislost na jakékoliv vládě a jeho anonymní povaha jsou trnem v oku většině světových politiků.

Nezávislost na jakékoliv vládě a jeho anonymní povaha jsou trnem v oku většina světových politiků.

Spotřebitelé mají jak možnost nakupovat zboží a služby Bitcoinem přímo u online prodejců, tak výběru z bitcoinových automatů. Posléze jde s Bitcoiny platit i v některých kamenných obchodech. Měna je obchodovatelná na burze a podniky spojené s virtuálními měnami a jejich ICOs (initial coin offerings) – primární nabídky mincí – získávají investiční peníze na úkor celého investičního spektra. I když se na první pohled ukazuje, že je Bitcoin kvalitně zavedený systém virtuální měny, stále neexistují jednotlivé mezinárodní zákony, které by Bitcoin regulovaly.

Přečtěte si také
Cestování klíčem k adopci kryptoměn? Binance investuje do cestovatelského startupu TravelbyBit
Přijímání kryptoměn u protinožců stále pokračuje ve velkém
 

Země, které říkají Bitcoinu ANO

Bitcoin může být anonymně používán k provádění transakcí mezi jakýmkoliv majitelem účtu kdekoliv a kdykoliv po celém světě, což jej činí atraktivním i pro zločince a teroristické organizace. Mohou použít Bitcoin k nákupu nebo prodeji nelegálního zboží, jako jsou drogy nebo zbraně. Většina zemí jasně neurčila legalitu Bitcoinu ve své zemi, raději zvolila takový způsob „počkáme a uvidíme“. Některé země nepřímo souhlasily s legálním užíváním Bitcoinu tím, že ustanovily určitý regulační dohled. Nemůžeme však říci, že by byl někde Bitcoin legálně přijatý jako náhrada za zákonné platidlo.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články