Jak obchodovat penny stocks – akcie za pár dolarů?

Zbohatněte podobně jako Vlk z Wall Street a naprosto legálně

Penny stocks jsou zvláštní skupinou akcií. Burzovní zprávy se o nich příliš nezmiňují, veřejnost na ně hledí skrz prsty, velcí hráči jimi pohrdají a drobní investoři, možná i právě kvůli filmu s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, jim nedůvěřují, přesto mohou být zdrojem obrovských zisků. Levné akcie, které lze pořídit za pár dolarů, to jsou Penny Stocks.
Penny stocks lze kupovat již za cenu několika málo centů.
Penny stocks lze kupovat již za cenu několika málo centů.

Leonardo DiCaprio se sklání nad telefon, obklopen svými kumpány, kteří hltají každé jeho slovo. V rámci krátkého hovoru přitom líbivými slovíčky umně přesvědčuje muže na druhé straně linky, aby nakoupil dle něj naprosto úžasné levné akcie, jejichž cena jistě brzy vylétne k výšinám. Sám přitom dobře ví, že se jedná o naprosto bezcenné kusy papíru, jež klientovo portfolio promění v prach. O to však nejde, hlavním cílem je získat tučnou provizi za prodej velkého množství kusů.

Klient nakonec souhlasí, Leonardo alias Jordan Belfort jej chválí za „moudré rozhodnutí“ a se zdviženým prostředníčkem pokládá sluchátko. Obchod či přesněji podvod je realizován, přihlížející jásají.

Asi bychom jen těžko hledali scénu z dostupných snímků o burzovním světě, která by se široké veřejnosti vryla hlouběji do paměti. Vlk z Wall Street se stal kasovním trhákem a mimo jiné výraznou měrou přispěl k tomu, že mnozí na obchodování s akciemi pohlížejí jako na šílenou a extrémně nerozumnou záležitost. To platí dvojnásob o tzv. penny stocks, tedy akciích společností s nízkou tržní kapitalizací, jejichž cena se často pohybuje v rozmezí od desítek centů po několik málo dolarů či eur.

Přečtěte si také
Jak investovat do small-caps akcií? Nalezněte další Apple nebo Amazon
Připravte se, že pokaždé mít úspěch nebudete

Tak trochu jiná oblast investování

Základní problém při pochopení toho, čím vlastně penny stocks jsou, spočívá už v jejich vymezení. Navzdory svému názvu totiž většinu z nich za pár penny nekoupíte. Jak je tedy vnímat?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články