Venture kapitálové firmy investují miliardy dolarů do budoucnosti automobilů

Budoucnost automobilového průmyslu si můžeme představit tak, že uměle inteligentní elektromobily budou jezdit chytrými městy jako malé balíčky na dopravníkovém pásu z jednoho cíle do druhého.

Na splnění této představy hojně pracují Venture kapitálové společnosti, které ve třetím čtvrtletí letošního roku, podle zprávy Pricewaterhou­seCoopers, vložily 1,9 miliardy dolarů do moderních automobilových technologií.

Společnost Lucid Motors, která je velkým konkurentem Tesly, získala nejvíce prostředků: celkem miliardu dolarů od Saudského veřejného investičního fondu. Z pěti největších dohod za poslední čtvrtletí, jsou potom tři spojeny se společnostmi se zaměřením na samořídící automobily. Konkrétně se pak jedná o startupy Pony.ai, ThinCl a Zoox.

Nejvíce pozoruhodné je, jakým způsobem investice do moderních technologií za posledních pár let vzrostly. Od konce roku 2016 získaly tyto automobilky na investicích kvartálně mezi 100 a 350 miliony dolarů. V posledním čtvrtletí pak dvě investice naprosto překonaly veškeré předchozí. Už zmiňovaná miliardová investice do společnosti Lucid Motors a pak investice do společnosti Zoox ve výši 500 milionů dolarů.

Výrobci automobilů projevují poměrně velký zájem podílet se na vývoji elektrických vozidel, i když zatím toto odvětví negeneruje žádné zisky a ještě blízké budoucnosti ani vydělávat nemusí. Tesla, která vyrábí pouze elektromobily neustále bojuje v červených číslech, zatímco společnost General Motors plánuje první zisk ze své divize elektromobilů až na rok 2021. V současnosti stále není poptávka po inteligentních vozidlech příliš velká, ale pokrokoví zákazníci je jistě budou brzy vyžadovat.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články