Jeff Bezos ve spolupráci s Airbusem právě oznámili „Závod o dobytí Měsíce“

NASA není jediným subjektem, který má zájem o návrat na Měsíc

Potom, co jsme mohli vidět na Mezinárodním astronomickém kongresu v roce 2016 Elona Muska, jak odhaluje svůj plán na kolonizaci vesmíru a loňském kongresu, kde popisoval své záměry na vybudování a nasazení „Big Falcon Rocket“, se veřejnost obávala, že bude letošní ročník astronomického kongresu zklamáním. Poprvé za tři roky chyběl na kongresu, který se konal minulý týden v Brémách, Elon Musk, aby nás opět ohromil svým novým geniálním plánem. Nakonec však ale bylo co oznamovat.
Pohled na Zemi z povrchu Měsíce
Pohled na Zemi z povrchu Měsíce

Kdo obdrží četné finanční odměny?

Nejvýznamnější oznámení, které zaznělo na Mezinárodním astronomickém kongresu, se týká skutečnosti, že Airbus a CEO Amazonu Jeff Bezos, který je také mimo jiné vlastníkem a zakladatelem soukromé vesmírné společnosti Blue Origin, uzavřeli spolupráci, aby vytvořili neziskovou organizaci podporující vyvinutí inovativních řešení na kolonizaci Měsíce.

Spolu se dvěma zmíněnými společnostmi bude součástí korporace i Evropská kosmická agentura, Mexická vesmírná agentura a francouzská stavební společnost Vinci Construction, která se zabývá projekty na těžbu nerostných surovin, stavbu vodní infrastruktury a obnovitelné zdroje s cílem využití těchto technologií k rezidenčním i komerčním účelům.

Mezinárodní nezisková organizace má za cíl vyvinout inovativní řešení na kolonizaci Měsíce.

Nově vzniklá společnost The Moon Race NPO gGmbH, vyhlašuje pětiletou soutěž „Moon Race Competition“ (MRC), která je zaměřena na nalezení řešení, jež pomohou astronautům s následujícími problémy:

 
  • Extrahování vody z povrchu měsíce pro pití, dýchání (kyslík) a raketové palivo (směs tekutého kyslíku a vodíku).
  • Výroba užitečných zařízení z ložisek lunárních regolitů (vrstva nezpevněného, různorodého horninového materiálu, který pokrývá celistvé podloží) a kovů.
  • Využití lunárních minerálů a měsíční vody k pěstování potravin.
  • Generování dostatečného množství energie, aby byly veškeré plánované projekty vůbec proveditelné.
 
Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články