Kde bude Facebook za 10 let? Snad na něj nebudeme pouze nostalgicky vzpomínat

Potopí se největší světová sociální síť nebo zvládne plavat?

Poslední rok byl pro Facebook velmi těžký. Potýkal se s fake news, uniky dat a narušením soukromí milionů uživatelů, pokutami ze strany regulátorů, zpomalením růstu tržeb i exodem klíčových vedoucích pracovníků. Mnoho mladších uživatelů se také platformě poměrně úspěšně vyhýbá, až nám přicházejí na mysl otázky ohledně jeho dlouhodobého růstu.
Sídlo Facebooku v kalifornském Menlo Parku
Sídlo Facebooku v kalifornském Menlo Parku

Ačkoliv hodnota akcií Facebooku od jeho debutu na trhu v květnu 2012 čtyřnásobně vzrostla, mají stále ještě prostor pro další růst, pokud by se začala společnost chovat trochu více kompaktně a nikoliv jednala jako společnost jednoho muže. Pojďme se podívat na dlouhodobější náhled, abychom zjistili, kde mohou být akcie Facebooku za deset let.

 

Rekapitulace nedávných plánů

Mark Zuckerberg odhalil desetileté plány své společnosti na konferenci pro vývojáře v roce 2016. V té době mimo jiné také prohlásil, že by společnost ráda strávila následující tři roky rozšiřováním základního facebookovského ekosystému.

Přečtěte si také
Facebook na ústupu? Američané si od něj dávají pauzu
Dospívání největší sociální sítě není bezbolestné

Do roku 2022 se pak chtěl Zuckerberg zaměřit na růst šesti hlavních produktů: Video, Messenger, vyhledávání, skupiny, WhatsApp a Instagram. K dnešnímu dni jsme již viděli Facebook upgradovat všech šest produktů. Spustil video platformu Facebook Watch, rozšířil Messenger na platformu s in-app službami, přidal službu univerzálního vyhledávání napříč celou sítí a testoval specifické skupiny odběratelů, které umožnili administrátorům jim účtovat poplatky za exklusivní obsah. Rovněž spustil funkci Workplace pro firmy a rozšířil svůj Marketplace (dva produkty, které nahradily v následných revizích plánu Instagram).

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články