Facebook to s vlastní kryptoměnou myslí vážně, spustí ji ještě letos?

Velké plány největší sociální sítě světa

Bitcoin a spol. byly projekty, které vznikaly doslova na zelené louce a své první uživatele si musely tvrdě získávat. Nyní však přichází čas velkých hráčů, kteří mají velkou šanci se svými kryptoměnami okamžitě způsobit revoluci.
Kdy Facebook spustí vlastní kryptoměnu?
Kdy Facebook spustí vlastní kryptoměnu?

Už na konci loňského roku jsme vás informovali, že technologický gigant Facebook by rád svým uživatelům nabídl možnost plateb skrze svou komunikační platformu WhatsApp, zejména pak obyvatelům Indie, kteří často posílají peníze domů ze zahraničí.

Podle aktuálních informací NY Times to však vypadá, že Facebook se se svou kryptměnou nebude omezovat jen na oblast jižní Asie, ale spustí rovnou globální projekt. Podle důvěrných informací ze čtyř různých zdrojů už zástupci Facebooku začali jednat s několika nejmenovanými kryptoměnovými burzami, které by „Facebook coin“ obchodovaly.

O to větší smysl nyní pro Facebook dává také plánované propojení tří jeho komunikačních platforem – WhatsApp, Messenger a Instagram. Spojením by vznikla obří základna potenciálních uživatelů nové kryptoměny, a to je výhoda, kterou se nikdo jiný na světě pyšnit nemůže. Tito uživatelé by pak měli možnost jednoduše a rychle posílat peníze svým kontaktům.

Podle několika dalších zdrojů z Facebooku pracuje na projektu více než 50 lidí, kteří mají zároveň oddělenou kancelář, do které nemá přístup nikdo jiný z firmy. Celý tým i projekt pak má na starosti David Marcus, exšéf PayPal a bývalý člen představenstva Coinbase.

Přečtěte si také
Facebook chystá vlastní kryptoměnu, kdy se dostane k uživatelům?
Dlouho očekávaná událost se blíží
Facebook není jediný

Facebook však není jediným, kdo chce využít síly své uživatelské základny a vyslat do světa vlastní kryptoměnu. Stejné plány má také korejské Kakao, japonský Line či v Rusku vyvíjený Telegram. Ti všichni se mohou pyšnit stovkami milionů aktivních uživatelů.

„Je to ta nejvíc fascinující věc, která se aktuálně ve světě kryptoměn děje. Každý z nich má svou vlastní výhodu a bude šílené sledovat, až se do sebe pustí,“ vyjádřil pro NY Times své nadšení Eric Meltzer, spoluzakladatel venture kapitálové firmy Primitive Ventures, která se právě na svět kryptoměn specializuje.

Stane se tak ještě letos? Všechny platformy ke svým plánům zarytě mlčí, ale podle dostupných informací to vypadá, že do konce roku bychom se mohli dočkat.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Každá platforma bude mít svoji kryptoměnu, k tomu máme běžné kryptoměn, bankovní kryptoměny a čase i centrálními bankami vydané kryptoměny. A jejich blockchainy nebudou mezi sebou kompatibilní, takže bude finanční svět ještě fragmentovanější než dnes.

    0
Nejnovější články