Kdo je nejbohatším člověkem kryptosvěta?

Hledejte na pozadí úspěchů Ripple Labs

Ripple Labs je společnost, která založila blockchain Ripple, jenž je považován za jeden z nejrychlejších blockchainů pro provádění platebních transakcí. Token společnosti Ripple Labs – XRP – zaznamenal v loňském roce podobně jako ostatní kryptoměny velký nárůst své ceny. V minulém měsíci si hlavně díky úspěchům v bankovním sektoru XRP opět získal pozornost investorů. Již od loňského podzimu je pak jednou z nejdůležitějších osobností v průmyslu spoluzakladatel Ripple Labs Chris Larsen.
Spoluzakladatel Ripple Labs – Chris Larsen
Spoluzakladatel Ripple Labs – Chris Larsen

Začátkem letošního roku informoval Forbes, že je výše Larsenova majetku odhadována na více než 37,3 miliardy dolarů. Jednalo se o dobu předtím, než trhy zaznamenaly obrovský pokles a cena XRP spadla o více než 70 procent. Generální ředitel Ripple Labs Brad Garlinghouse si také příliš zoufat nemusel, jeho majetek díky veškerým vlastněným mincím XRP a dalším podílům v Ripple Labs dosahoval na necelých 10 miliard dolarů.

I přes výrazný pokles ceny kryptoměn se dokázal Larsen jako jediný dostat do žebříčku 400 nejbohatších Američanů, přičemž je jediným člověkem na seznamu, který se tam umístil díky svému působení v kryptosvětě. To dělá z Larsena pravděpodobně nejbohatšího člověka kryptoprostoru.

Larsen se v žebříčku umístil na 383. místě, na což mu stačilo odhadované jmění ve výši 2,1 miliardy dolarů. Ano, jedná se o dost výrazný propad oproti lednovým 37 miliardám. Číslo jedna obsadil celkem nepřekvapivě CEO Amazonu Jeff Bezos před matadorem tohoto žebříčku Billem Gatesem.

Přečtěte si také
Největší banka eurozóny začíná při svých operacích využívat Ripple
Budou ji následovat i další bankovní domy?

V návaznosti na slibný start dalšího projektu Ripple Labs – xRapidu – se předpokládá, že by mělo Larsenovo bohatství v nejbližší době významně růst. Ripple Labs již úspěšně navázal spolupráci s několika bankami po celém světě, ať už se jedná o japonskou SBI Group nebo největší banku eurozóny Banco Santander.

Konference z minulého týdne Ripple Swell dokonce přitáhla pozornost bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, což představuje pro podobnou společnost vždy vítanou publicitu. V minulém měsíci se XRP dokonce podařilo na krátkou chvíli vystrnadit **Ethereum z druhé příčky v žebříčku největších kryptoměn.*

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články