Čas investovat do kryptoměn? Povědomí o kryptoměnách v populaci neustále stoupá

Průzkum: Kdo investuje do kryptoměn, proč a proč naopak ne?

Nedávný průzkum probíhající na více než tisíci Američanech měl za cíl shromáždit více informací o postoji místních obyvatel vůči kryptoměnám. Byly tedy zjištěny nějaké překvapivé informace? Podle společnosti Clovr je typickým investorem mladý muž s poměrně velkým majetkem.
Největší kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace – Bitcoin
Největší kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace – Bitcoin

Clovr, společnost zaměřující se na podporu mainstreamové adopce blockchainu, v nedávné době provedla průzkum na vzorku 1004 amerických obyvatel prostřednictvím platformy Amazon Mechanical Turk (crowdsourcingové internetové tržiště, které umožňuje jednotlivcům i podnikům koordinovat lidskou inteligenci k úkolům, jež počítače v současné době nemohou vykonávat). Průzkum se snažil shromáždit názory lidí na kryptoměny obecně i na jejich investiční potenciál.

Společnost uvedla, že více než 75 procent respondentů uvedlo, že rozumějí pojmu kryptoměna. Podle zpracovatele průzkumu výsledky naznačují, že téměř celá Amerika má přinejmenším určitý postoj vůči konceptu kryptoměn jako je Bitcoin a další. Na druhé straně přibližně 60 procent respondentů odpovědělo, že by nebylo proti, kdyby jim bylo hlouběji vysvětleno, co kryptoměny a blockchain jsou, jak fungují a co je jejich výhodami.

Přečtěte si také
Největší banka eurozóny začíná při svých operacích využívat Ripple
Budou ji následovat i další bankovní domy?

Strach z propásnutí velké investiční příležitosti

Když byli respondenti dotazovaní na hlavní důvody investic, většina odpověděla, že ji láká potenciál velké návratnosti investice, nicméně více než třetina respondentů rovněž odpověděla, že má strach z propásnutí velké investiční příležitosti. Dalších 43 procent si pak myslí, že virtuální měny jsou budoucností peněz.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články