10 nejslavnějších investorů, kteří kdy chodili po této planetě. Díl 2.

Inspirujte se obchodními strategiemi těch nejpovolanějších

Stejně jako každé jiné odvětví našeho světa má i finanční sektor své superstar představující příběhy úspěchu, které by chtěl každý začínající investor následovat. Za více než stoletou historii skutečně seriózního investování, určitě najdeme řadu mužů a žen, kterým se podařilo investovat malé objemy peněz, jenž se nakonec nafoukly do astronomických objemů.
Zakladatel Icahn Enterprises – Carl Icahn
Zakladatel Icahn Enterprises – Carl Icahn

Určitě je fajn se dozvědět, jak se naše vzory dostali ze dna až na samotný vrchol. Pokud budeme mluvit o investování, pak by každý rád věděl, jak se dostali největší hráči tam, kde se nacházejí, abychom mohli napodobit jejich strategie a techniky a sami tak vydělali hromady peněz. Bohužel, o úspěchu na úrovni Warrena Buffetta si může drtivá většina z nás nechat jen zdát, nicméně nám to nebrání, abychom se nechali alespoň inspirovat některými špičkovými investory naší historie a současnosti. Zde vám přinášíme druhou pětici z výběru deseti nejlegendárnějších investorů, kteří kdy v investorském světě působili:

Přečtěte si také
10 nejslavnějších investorů, kteří kdy chodili po této planetě. Díl 1.
Inspirujte se obchodními strategiemi těch nejpovolanějších
 
 
Hui Ka Yan – 59 let, zakladatel Evergrande Real Estate Group – aktiva pod správou: 275 miliard USD

“Měli bychom se zaměřit na investice do mladé generace.“

Přesuneme-li se k modernějším investičním obrům, zastavíme se v Číně, abychom se podívali na jednoho z nejbohatších lidí v celém tomto východoasijském národě. Hui Ka Yan v současné době disponuje majetkem v celkové výši 30 miliard dolarů. Hlavní část jmění získal díky svému podílu ve čínské investiční skupině Evergrande Group. Zde působí na pozici předsedy představenstva a zároveň je i největším akcionářem. Velmi úspěšnou nemovitostní společnost proslavilo více než 500 projektů ve více než 180 čínských městech.

Ještě v roce 2017 se Hui Ka Yan chlubil titulem nejbohatší Číňan. Dnes je v žebříčku na 3. místě.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články