Bitcoin je stále na svém začátku: Nákupem 0,28 BTC si zajistíte budoucí postavení mezi elitou

Pojďme se podívat na jednoduchou hru čísel

Bývalý produktový ředitel Googlu, Steve Lee, prohlásil, že díky konečné nabídce Bitcoinů, bude moci pouze procento světové populace vlastnit alespoň 0,28 BTC. *“Pokud vlastníte alespoň 0,28 Bitcoinu a budete ho držet, můžete si být jistí, že ne více než procento současné světové populace může někdy vlastnit více Bitcoinu než vy. Dnešní skromná investice ve výši necelých dvou tisíc dolarů zajistí, že budete mezi procentem vyvolených v budoucím bitcoinovém světě,“* vysvětluje Lee.
Nejstarší a nejznámější kryptoměna – Bitcoin
Nejstarší a nejznámější kryptoměna – Bitcoin

Během několika příštích let se nedostatek Bitcoinu zvýší, jak budou další investoři a instituce nadále shromažďovat kryptoměny. Tím pádem bude nadále klesat počet jedinců, kteří budou moci někdy vlastnit celý Bitcoin.

Nabídka Bitcoinů není ani 21 milionů mincí

Není žádnou novinkou, že konečný počet Bitcoinů je stanoven na 21 milionů, což je pevně zakódované omezení v jeho protokolu. Fixní konečné množství dominantní kryptoměny nemůže být nijak změněno.

Přečtěte si také
Bitcoin spolu s fiat penězi na jednom účtu? Nejedná se o utopii
Tento německý fintech startup vám to umožní

Koncem roku 2017 společnost Chainalysis, což je forenzní blockchainová společnost, která monitoruje a vyšetřuje kryptoměnové transakce, ukázala ve svém výzkumném dokumentu, že 4 až 6 milionů Bitcoinů už je trvalo ztraceno v jeho blockchainu. Jedná se o důsledek krádeží, ztrát peněženek nebo privátních klíčů a v neposlední řadě se také velké množství mincí nachází v nečinné peněžence tvůrce Bitcoinu, Satoshi Nakamota, jehož peněženka, jak řekli odborníci, již také není přístupná.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články