Největší hudební streamovací služba se chystá vstoupit na burzu

Má se začít Spotify bát svého expandujícího čínského konkurenta?

Spotify možná může být lídrem globálního hudebního streamování, pokud jde o počet placených předplatitelů, z hlediska velikosti celkové uživatelské základny se však nikdo ani neblíží Tencent Music. Během léta se objevily zprávy o tom, že se Tencent Music chystá stát veřejně obchodovatelnou společností. To by však ve skutečnosti mohlo finančně prospět právě i Spotify.
Aplikace Tencent Music, zdroj: wikimedia.org
Aplikace Tencent Music, zdroj: wikimedia.org

Obě společnosti, jež provozují podobnou službu spolu v loňském roce podepsaly akciový swap (kontrakt na nákup akcií k určitému datu v budoucnu), a tak z případného růstu akcií Tencent Music bude profitovat i zmíněná švédská společnost. Tencent Music, která je dceřinou společností Tencent, se nyní oficiálně zaregistrovala k zápisu ke vstupu na americkou burzu, zatím však nebylo oznámeno zda se jedná o Nasdaq či NYSE. Co by měli investoři před IPO společnosti vědět?

Nahlédnutí pod pokličku

Registrační prohlášení F-1 poskytuje investorům první náhled do hospodaření společnosti. To nabízí pár velmi pozoruhodných informací o celosvětovém trhu se streamováním hudby. Společnost Tencent music provozuje řadu platforem pro hudební streaming a sociální hudební služby. Mezi nejvýznamnější pak patří QQ Music, Kugou Music, Kuwo Music a WeSing.

Převážná většina pravidelných mobilně aktivních uživatelů (MAU) využívá službu bezplatně. Přičemž tržba na jedno uživatele (ARPU) online streamingu je přibližně 13× nižší než u uživatelů, kteří platí za sociální hudební služby. V tabulce můžete vidět náhled na uživatelskou základnu.

Metrika         Q2 2018
Online streaming MAU         644 milionů
Sociální hudební služby MAU         228 milionů
Online streaming platící         23,3 milionu
Sociální hudební služby platící         9,5 milionu
Online streaming ARPU         1,27 dolaru
Sociální hudební služby ARPU         16,28 dolaru
           
Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články