Pohled zpátky: Jak rostla Buffettova obliba akcií Apple

Warren Buffett vkládá svou důvěru do akcii Apple od roku 2016

Věštec z Omahy se po dlouhou dobu své investiční kariéry vyhýbal akciím technologických společností. Tvrdil, že jim nerozumí. Nicméně v posledních letech Buffettova společnost Berkshire Hathaway učinila výjimku, když začala nakupovat akcie americké společnosti sídlící v Cupertinu.
Apple park – sídlo společnosti nacházející se v Cupertinu
Apple park – sídlo společnosti nacházející se v Cupertinu

Ačkoliv věhlasný investor ani nevlastní iPhone, minulý rok prozradil CNBC, že se mu Apple zkrátka líbí a věří, že bude první společností, která dosáhne na tržní kapitalizaci bilion dolarů. Jeho předpověď se ukázala jako správná, jelikož výrobce kultovní spotřební elektroniky překonal tuto cifru na začátku srpna letošního roku.

Časová osa investic Berkshire Hathaway do společnosti Apple

Původně textilní společnost nejdříve koupila 9,8 milionu akcií výrobce iPhonů v první čtvrtletí roku 2016, v době kdy se jeho akcie obchodovali pod úrovní 100 dolarů. Na konci téhož roku pak podíl Berkshire podstatně vzrostl, když investovala do nákupu dalších 61,2 milionů kusu akcií v cenovém rozmezí od 106 do 118 dolarů.

Přečtěte si také
Apple opět zvýšil ceny nové produktové řady iPhonů
Jeden z nově nabízených modelů by však zákazníky přitáhnout měl

Na začátku roku 2017 pak Buffettovo impérium zaplatilo za další akcie mezi 116 a 122 dolary a svůj podíl ve společnosti více než zdvojnásobilo na přibližně 130 milionů akcií. Na konci minulého roku pak už Berkshire Hathaway vlastnilo více než 165 milionů akcií technologického giganta. Vezmeme-li v úvahu současnou cenu akcií 227 dolarů, jedná se skutečně o skvělé zhodnocení finančních prostředků.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články