Walmart radí dodavatelům: Používejte blockchain ke sledování salátu

Převrátí blockchain potravinářský průmysl naruby?

Američtí maloobchodní obři Walmart a Sam’s Club žádají po dodavatelích, aby od příštího roku převedli svá data o zelenině na technologii blockchainu. Vzhledem k vzrůstajícímu počtu onemocnění vyvolané nekvalitní zeleninou, zesílily obavy spotřebitelů o bezpečnosti potravin. Vedení obou maloobchodních společnosti se tak rozhodlo bojovat proti nekvalitním potravinám blockchainem.
Další příklad originálního využití blockchainu v praxi – sledování původu zeleniny
Další příklad originálního využití blockchainu v praxi – sledování původu zeleniny

Podle příspěvku na blogu Walmart z minulého týdne oba potravinářské řetězce požádaly dodavatele hlávkového salátu prostřednictvím dopisu, aby začali sledovat pohyby salátu v dodavatelské řetězci pomocí technologie blockchainu zpětně až k původní farmě.

Očekává se, že přímí dodavatelé budou schopni zajistit tuto dohledatelnost prostřednictvím moderní technologie do konce ledna 2019. Celý proces sledování i přes více subjektů dodavatelského řetězce by měl být zprovozněn do konce září příštího roku.

Přečtěte si také
„Bitcoin je mnohem lepším uchovatelem hodnoty než zlato!“
Říká analytik kryptoměnového trhu Lou Kerner

Dohledání (ne)bezpečných potravin

V příspěvku Walmart zmínil několikanásobné propuknutí onemocnění způsobené bakterii Escherichia coli napříč celými Spojenými státy, která měla původ v římském salátu. Incidenty měly za následek dohromady 5 úmrtí a 96 hospitalizací.

Přestože regulační orgány jako je Úřad pro kontrolu potravin a léků nebo Centrum pro kontrolu nemocí, mohly informovat spotřebitele o kontaminovaném salátu pocházejícího z pěstitelské oblasti Yuma Arizona, nebyly schopni přesně určit, které dodávky z oblasti jsou pro spotřebu bezpečné a které naopak nikoliv.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články