Ochrana Facebooku selhala, 50 milionů účtů bylo napadeno

Pravděpodobně chyba ve funkci "View as" umožnila útočníkům získat přístupová data k asi 50 milionům účtu na oblíbené sociální síti.

„Vyšetřování je teprve na začátku, takže nedokážeme konkretizovat, zda došlo k poškození nějakých účtu či přímo krádeži citlivých dat. Také zatím netušíme, kdo za útokem stál,“ uvedl pro média zástupce firmy Guy Rosen.

Zaměstnanci Facebooku objevili chybu minulý týden ve čtvrtek a ihned začali pracovat na nápravě. Zároveň také kontaktovali policii. Firma zatím neprozradila, kterých zemí se útok týkal, jelikož však informovala úřady v Irsku, dá se předpokládat, že útok byl směřován alespoň částečně na účty evropských uživatelů.

Funkce „View as“ slouží uživatelům v rámci nastavení svého profilu, kdy se na něj mohou podívat z pohledu třetí osoby. Zde se pravděpodobně také nacházela chyba, kterou útočníci využili.

Majitelé napadených účtu si nemuseli měnit heslo, po vyzvání Facebookem však byli nuceni se znovu přihlásit. Kromě samotných účtů na Facebooku mohly být napadeny také účty na jiných serverech, kam se uživatelé skrze Facebook přihlašují, tedy služby jako Airbnb, Tinder apod.

Po oznámení útoku se v pátek akcie Facebooku propadly o 3 procenta.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články