„Bitcoin je mnohem lepším uchovatelem hodnoty než zlato!“

Říká analytik kryptoměnového trhu Lou Kerner

Krypto analytik Lou Kerner nedávno uvedl, že Bitcoin je mnohem lepším uchovatelem hodnoty než v současné době ke stejnému účelu využívaný drahý kov. Nicméně dodal, že bude ještě několik let trvat, než lidé pochopí jeho skutečnou hodnotu. Neočekává tak v nejbližších letech, že by investoři využívající k tomuto účelu právě zlato „přepnuli“ na Bitcoin.
Nahradí skutečně Bitcoin v budoucnu zlato? Zdroj: pixabay.com
Nahradí skutečně Bitcoin v budoucnu zlato? Zdroj: pixabay.com

Spoluzakladatel a partner v newyorské venture kapitálové společnosti CryptoOracle.io, která se zaměřuje na investování do krypto startupů nedávno uvedl, že nejrozšířenější kryptoměna je funkčně mnohem lepší jako uchovatel hodnoty než zlato.

Kerner také věří, že lidé nakonec přejdou ze zlata na Bitcoin jako dlouhodobou investici. Absolvent Stanfordské univerzity prohlásil: *“Zlato se používá k tomuto účelu už několik tisíc let, očekávám však, že část z jedinců, kteří drží své investice ve zlatě se časem začnou přesouvat k vlajkové kryptoměně.

Přečtěte si také
Těžba zlata vyžaduje ročně téměř 20x více energie než těžba Bitcoinu
Investovali byste milion korun raději do Bitcoinu nebo zlata?

Nejedná se o něco zcela nového

Když byla zpochybňována volatilita kryptoměn a padla otázka, zda se tedy jedná z dlouhodobého hlediska o zdravou věc, Kerner odpověděl: “Nejedná se o zcela novou situaci. Když se objeví nová třída aktiv prochází většinou podobným vývojem. Vzpomeneme-li si na junk bonds (vysoce riskantní dluhopis emitovaný pod cenou), tak ty byly také extrémně volatilní. Jako bychom dnes koukali na Bitcoin. Mnoho lidí je nazývalo podvodem, ale dnes o 40 let později se jedná o stejný investiční instrument jako cokoliv jiného. Domnívám se, že u Bitcoinu bude následovat podobný vývoj.“

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články