Reklamní příjmy Snapchatu ve Velké Británii rostou pomaleji, než se čekalo

Ačkoli sociální síti pro teenagery stále solidně přibývají uživatelé, reklamní příjmy podle očekávání nerostou.

Reklamní příjmy Snapchatu ve Velké Británii by měly v letošním roce dosáhnout částky kolem 68 milionů liber, což je výrazně níže, než původně plánovaných 105 milionů liber.

Zástupci Snapchatu tento pokles přičítají loňskému spuštění programatického nákupu reklamního prostoru, tedy podobného systému, jaký využívá například Google či Facebook. Cena za programatickou reklamu jsou všeobecně nižší, než ceny za reklamu prodávanou napřímo obchodními zástupci firmy.

Právě se zmíněným Googlem a Facebookem by se Snapchat co do reklamních příjmů rád měřil, ale například ve Velké Británii aktuálně zdaleka nedosahuje jejich hodnot. Podíl Snapchatu na trhu digitální reklamy v UK nyní dosahuje zhruba 0,8 procenta, přičemž Google má podíl kolem 39 procent a Facebook necelých 22 procent.

Pozitivní jsou naopak rostoucí čísla uživatelů Snapchatu na britském trhu, kde by se měl dostat přes hranici 16 milionů lidí, kteří jeho aplikaci používají minimálně jednou měsíčně. Těsně v závěsu je Twitteru s téměř 13 miliony uživatelů, náskok má naopak Instagram s 19 miliony uživatelů. Facebook s 32 miliony aktivních uživatelů tradičně vládne.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Snapchat je sranda projekt, jsem zvědavej jako se to Spiegelovi a spol. podaří ukočírovat 🙂

  0
  • Nepodaří 🙂

   1
  • Já bych je tak nepodceňoval, přijde mi že už pomalu nacházejí tu správnou cestu jak se dostat k penězům a pokud budou mít investoři dostatek trpělivosti, může se to vyplatit.

   0
  • A to se právě podle mě nestane. Jejich cílovka je šíleně nestálá, stačí aby přišel nějakej ještě trochu zajímavější projekt a Snapchat začne stagnovat v počtu uživatelů. V tu chvíli je to sejme. Prostě je to na hodně tenkém ledě, který může KDYKOLI prasknout. Nedal bych do toho ani korunu.

   0
Nejnovější články