Chcete se zajistit na důchod a klidné stáří? Začněte investovat

9 rad pro nováčky v investičním světě

V dnešní době už se nelze v prvé řadě spoléhat na stát. Taková ta doba, kdy se říkalo: „Stát se postará“ už je dávno za námi. V západním světě je standardem, že si většina lidí zajišťuje prostředky na stáří pravidelnými nebo jednorázovými investicemi. Principem investování je zhodnocování našich volných finančních prostředků s podstoupením určitého rizika a jisté ztráty likvidity volných prostředků. Připravili jsme pro vás devět rad, které vám mohou být na jeho startu užitečné.
Nechte pracovat vaše peníze za vás. Zdroj: pixabay.com
Nechte pracovat vaše peníze za vás. Zdroj: pixabay.com

#1 Začněte investovat on-line skrze svou banku

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak začít investovat, je investování prostřednictvím internetu. K investování po internetu nabádají své klienty banky, u kterých k první investici stačí být vlastníkem účtu a prokázat svou totožnost. Některé banky pak nabízí i ukázková portfolia a o dění na finančních trzích nabízí zevrubné informace.

#2 Investujte do akcií „nezničitelných" firem

Další radou je investovat do akcií korporátních firem, které není možné jen tak položit na lopatky. V České republice je ukázkovým příkladem takové společnosti energetický gigant ČEZ. V celosvětovém měřítku pak můžeme hovořit například o společnostech Apple, Microsoft a v současné době mají opět podobné postavení i velké americké banky jako jsou Goldman Sachs nebo Bank of America.

Krátkodobé tržní výkyvy samozřejmě vyloučit nelze.

U těchto společností se nemusíte bát, že o své peníze v nejbližší době přijdete. Samozřejmě, krátkodobé tržní výkyvy nelze vyloučit, ale z dlouhodobého hlediska byste u podobných firem neměly šlápnout vedle. Tyto společnosti již mají vybudované své jméno, na trhu působí velmi dlouho a především patří ke špičkám ve svých odvětví.

Celý článek je přístupný pouze komunitě Warengo
Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma.
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nejnovější články