Chcete se zajistit na důchod a klidné stáří? Začněte investovat

9 rad pro nováčky v investičním světě

V dnešní době už se nelze v prvé řadě spoléhat na stát. Taková ta doba, kdy se říkalo: „Stát se postará“ už je dávno za námi. V západním světě je standardem, že si většina lidí zajišťuje prostředky na stáří pravidelnými nebo jednorázovými investicemi. Principem investování je zhodnocování našich volných finančních prostředků s podstoupením určitého rizika a jisté ztráty likvidity volných prostředků. Připravili jsme pro vás devět rad, které vám mohou být na jeho startu užitečné.
Nechte pracovat vaše peníze za vás. Zdroj: pixabay.com
Nechte pracovat vaše peníze za vás. Zdroj: pixabay.com

#1 Začněte investovat on-line skrze svou banku

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak začít investovat, je investování prostřednictvím internetu. K investování po internetu nabádají své klienty banky, u kterých k první investici stačí být vlastníkem účtu a prokázat svou totožnost. Některé banky pak nabízí i ukázková portfolia a o dění na finančních trzích nabízí zevrubné informace.

#2 Investujte do akcií „nezničitelných" firem

Další radou je investovat do akcií korporátních firem, které není možné jen tak položit na lopatky. V České republice je ukázkovým příkladem takové společnosti energetický gigant ČEZ. V celosvětovém měřítku pak můžeme hovořit například o společnostech Apple, Microsoft a v současné době mají opět podobné postavení i velké americké banky jako jsou Goldman Sachs nebo Bank of America.

Krátkodobé tržní výkyvy samozřejmě vyloučit nelze.

U těchto společností se nemusíte bát, že o své peníze v nejbližší době přijdete. Samozřejmě, krátkodobé tržní výkyvy nelze vyloučit, ale z dlouhodobého hlediska byste u podobných firem neměly šlápnout vedle. Tyto společnosti již mají vybudované své jméno, na trhu působí velmi dlouho a především patří ke špičkám ve svých odvětví.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články