Víte, jak vypadají prodejní čísla nejhodnotnější společnosti světa?

Hospodaření Applu v pěti grafech

V návaznosti na poslední uvedení nových iPhonů na trh se podíváme na čísla společnosti, která odhalují cenovou strategii Applu v posledních letech. Podle většiny konvenčních definic se jedná o nejúspěšnější společnost na světě. Svou tržní kapitalizací 1,05 bilionu dolarů ční nad všemi ostatními společnostmi. Kromě toho také vykazuje nejvyšší zisky, neboť za poslední čtyři kvartály vygenerovala čistý příjem ve výši 56 miliard dolarů.
Nejnovější vlajkový model iPhonu – iPhone XS Max
Nejnovější vlajkový model iPhonu – iPhone XS Max

Společnost z Cupertina opět plní novinové titulky díky nedávnému odhalení nejnovějších verzí svých iPhonů. Kromě toho ocenění společnosti v nedávné době překonalo hodnotu bilionu dolarů, kde se i nadále drží navzdory zářijovému poklesu ceny akcií přibližně o 10 dolarů. Jelikož investoři po posledních událostech stále zvažují investiční potenciál Applu, je nyní ideální čas odhalit některá čísla, která jsou s hospodařením společnosti spojena. Lépe tak můžeme porozumět tomu, jak Apple v současnosti funguje a kam také povedou jeho další kroky.

Přečtěte si také
Apple opět zvýšil ceny nové produktové řady iPhonů
Jeden z nově nabízených modelů by však zákazníky přitáhnout měl

Společnost jednoho produktu?

Ačkoliv Apple vyrábí kromě svého ikonického iPhonu i několik dalších populárních zařízení včetně iPadu, Macu, Apple Watch a dalších, iPhone během posledních let byl a stále je hlavní hnací silou fungování společnosti. Jak můžete vidět na grafu níže, tržby iPhonu tvořili za poslední čtyři čtvrtletí celých 62 procent tržeb společnosti.

 
Tržby společnosti Apple dle kategorie
 

Z tržeb společnosti za posledních 12 měsíců ve výši 255,3 miliardy dolarů, pak dle procentuálního rozložení připadá na iPhone 158,3 miliardy dolarů, čímž drtí veškeré ostatní produkty i služby Apple.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Fajn, že tam dávate občas i tu grafiku wink

  0
  • díky...je to trošku časově náročnější, ale výsledek určitě stojí za to slight_smile

   0
 • Pořád přemýšlím, nad koupí toho iPhonu...myslíte teda, že budou rok od roku dražší, jo?

  0
Nejnovější články