Proč ještě nevzniklo bitcoinové ETF?

Několik potenciálních správců fondu se o jeho zřízení pokusilo a neuspělo

Letošní rok je pro kryptoměny dost mizerným obdobím, ceny Bitcoinu klesly hluboko pod důležitou hladinu 10 tisíc dolarů, kde stále setrvávají, a ne a ne se zmátořit. Současná situace však zatím nezastavila investory, aby hledali více lepších způsobů, jak investovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn. Mnoho z nich by pak chtělo vidět vznik bitcoinového ETF, které umožní ještě více investorům nalézt si svou pozici v kryptoměnovém světě.
Zmátoří se konečně Bitcoin tak, jak by si všichni investoři přáli? Zdroj: pixabay.com
Zmátoří se konečně Bitcoin tak, jak by si všichni investoři přáli? Zdroj: pixabay.com

Již delší dobu se snaží hlavní hráči kryptoměnového a finančního průmyslu přinést na trh bitcoinové ETF. I přes jejich snahu však během posledních několika měsíců slyšeli všichni žadatelé, kteří chtěli své ETF prosadit na velkých burzách, ze strany Americké komise pro cenné papíry (SEC) zamítavé stanovisko.

Pro ty, kteří skutečně stojí o vznik burzovně obchodovatelného fondu kryptoměn, nebylo zdůvodnění zamítnutí ze strany SEC ani zdaleka uspokojivé, a to i přesto, že vyjádření jejich představitelů dává alespoň trochu naděje do budoucna, že se postoje regulačního orgánu změní.

Přečtěte si také
Za vznik Bitcoinu není výhradně zodpovědná finanční krize z roku 2008
Alespoň podle harvardského profesora ekonomie

Proč SEC stále odmítá bitcoinové ETF?

22. srpna neschválila komise pro cenné papíry navrhovanou změnu pravidel, která by umožňovala zalistování dvou bitcoinových ETF na Newyorské burze, provozovaných společností Arca Exchange ve spolupráci s poskytovatelem ETF – ProShares. Několik měsíců jenom trvalo, než SEC zahájila svůj typický proces vyhodnocování změn pravidel. Po uplynutí požadovaného připomínkového období, využila komise svého práva a vzala si další dva měsíce na vynesení konečného verdiktu, který vedl v srpnu ke zmíněnému konečnému rozhodnutí.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články