20 největších směnáren nahrazuje Tether jiným konkurenčním stablecoinem

Společnost Digifinex se rozhodla nahradit Tether, pravděpodobně nejznámější stablecoin, navržený pro udržení stabilního směnného kurzu vůči americkému dolaru jeho konkurentem TrueUSD.

Společnost se sídlem v Singapuru zpracovala za posledních 24 hodin obchody této kryptoměny v hodnotě 131 milionů dolarů, což ji podle CoinMarketCap řadí dle tohoto měřítka na 16. místo mezi kryptoměnami. Denní obchody Tetheru dosáhly na jeho poměry rovněž obrovských poměrů, když se z tohoto hlediska dostal s objemem 2,242 miliardy dolarů hned na druhé místo za Bitcoin. Rovněž se jedná největší objem obchodů Tetheru během jediného dne za posledních 12 měsíců.

Kiana Shek, spoluzakladatelka Digifinexu prozradila CoinDesku, že hledala způsoby, jak se zbavit Tetheru po celé měsíce. “Prostě jsem Tetheru nevěřila, ale neměla jsem žádnou jinou možnost výběru.“ Proč si Digifinex vybral právě TrueUSD zhodnotila takto: *“Prostřednictvím zevrubného průzkumu alternativ a komunikace s týmem TrueUSD jsem došla k závěru, že nová mince vyhovuje normám U.S. Financial Crime Enforcement Network’s (FinCen) regulations, navíc byl pozitivně hodnocen i nezávislým externím auditem.

Tether neposkytl žádné vyjádření. Společnost je již více než rok cílem velmi negativní pozornosti, neboť se snažila lživě přesvědčit odborníky, že drží dostatek dolarových rezerv v hodnotě všech Tether mincí v oběhu.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články