Počet Australanů držících kryptoměny se od ledna téměř ztrojnásobil

Obliba kryptoměn na druhé straně polokoule výrazně roste

Země jako Malta nebo Švýcarsko často dominovaly příspěvkům věnujícím se přijímání kryptoměn. V poslední době se však čím dál častěji hovoří i o Austrálii. Obliba kryptoměn u protinožců utěšeně roste a celá řada jednotlivců případně i podniků o ně projevuje stále větší zájem.
Největší australské město Sydney s ikonickou budovou opery v popředí. Zdroj: pixabay.com
Největší australské město Sydney s ikonickou budovou opery v popředí. Zdroj: pixabay.com

Jak jsme již psali, Queensland chce využít obliby kryptoměn k přilákání turistů a například letiště v hlavním městě Brisbane již od května přijímá kryptoměny.

Burzovní platforma Cointree a platební platforma Gobbill oznámily koncem srpna partnerství, které umožní Australanům platit své účty právě pomocí virtuálních měn. Nejžhavější novinkou posledních dnů je pozitivní postoj premiéra Australské vlády, který věří že blockchain napomůže k transformaci místního bankovního systému.

Přečtěte si také
Brisbane hojně adoptuje kryptoměny, chce tak přitáhnout do města turismus
Může se stát i světovou krypto destinací

Nový průzkum od společnosti HiveEX naznačuje, že počet Australanů držících kryptoměny od začátku roku výrazně vzrostl. Společnost se v lednu dotazovala 2 tisíc lidí, aby zjistila, že 5 procent z nich vlastní nějakou kryptoměnu. V srpnu proběhl stejný průzkum a ukázalo se, že číslo stouplo na 13,5 procenta.

Podle studie polovina z dotyčných drží kryptoměny jako investici, 34 procent uvedlo, že mělo strach, aby nepromeškalo jedinečnou příležitost zbohatnout, 26 procent využívá kryptoměny jako úsporu na důchod a třetina zmínila, že se chce prostřednictvím kryptoměn vyhnout placení daní.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články