Zapomeňte na akcie: Dluhopisy Tesly hledají své dno

Jak dlouho se ještě Elon Musk udrží na pozici CEO?

Červená světla blikají na Wall Street. Spekuluje se o problémech Tesly, která údajně nebude schopna splácet hromady dluhů. Volatilní akcie automobilky, a ještě turbulentnější generální ředitel v poslední době plní řadu novinových titulků. Skutečnou story však píše cena dluhopisů výrobce elektrických automobilů.
Jenom veleúspěšný prodej modelu 3 může Teslu zachránit před obrovskými problémy.
Jenom veleúspěšný prodej modelu 3 může Teslu zachránit před obrovskými problémy.

Cena obligací v hodnotě 1,8 miliardy dolarů splatných v srpnu 2025 se snížila na historické minimum. Dluhopisy se obchodovaly za pouhých 82 procent jejich nominální hodnoty, což je propad o 16 procent oproti jejich ceně před rokem.

Aktivita na trhu s dluhopisy signalizuje obavy z toho, co se nyní s Teslou bude dít. Elon Musk se pokouší dostatečně urychlit výrobu modelu 3. Automobilka musí konečně začít vykazovat zisky, aby je mohla využít k umoření rostoucích dluhů.

“Tesla je v hotovostní krizi,“ prozradil analytik Cowen&Co. Jeffrey Osborne v rozhovoru. “Hlavním problémem, který překonává rámec toho, zda Musk kouří nebo nekouří na natáčení podcastů marihuanu je i nadále schopnost společnosti vytvářet hotovost.“

Vývoj ceny dluhopisů Tesla se splatností v roce 2025

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články