Jak na diverzifikaci portfolia, aby dávala smysl? 2/2

Tři základní způsoby, jak své zdroje rozdělit a snížit riziko ztráty

Otázka diverzifikace investorského portfolia je složitým, přesto velmi živě diskutovaným tématem. Vyjadřují se k ní jak odborní analytici, tak drobní individuální investoři, přičemž shoda na její důležitosti či správném způsobu provedení neexistuje. Jak se v celé diskusi vyznat a upravit své portfolio odpoví tento článek. Celá věc nemusí totiž být tak záludná.
Jak rozložíte své portfolio?
Jak rozložíte své portfolio?

V první části tohoto článku jsme si hned na počátku položili nelehkou otázku: Jak co nejlépe rozdělit omezené prostředky ve svém portfoliu, abych pokud možno co nejvíce minimalizoval možný risk, ale zároveň vytvářel rozumné pozice a tvořil zisk?

Způsobů a funkčních přístupů k celé tématice je opravdu mnoho, přičemž řada z nich si do určité míry i protiřečí. Co skvěle funguje jednomu investorovi v jeho kariéře, nemusí vyhovovat jinému, což platí i u tržních situací, které se mohou postupně měnit. Takto by šel v krátkosti shrnout obsah první části, která mimo jiné přinesla i názorový střet mezi Warrenem Buffettem a jeho myšlenkovým učitelem Benjaminem Grahamem. Zatímco první význam diverzifikace pro snížení rizika ztrát příliš neuznává, druhý na ni na základě vlastních prožitků nedá dopustit.

Kudy však vede „zlatá střední cesta“ mezi oběma přístupy a jak byste měli k diverzifikaci přistoupit vy?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články