Amazon kráčí po stopách Apple, krátce překonal tržní kapitalizaci bilion dolarů

3 faktory, které ženou akcie Amazonu vzhůru

Zisky americké společnosti rostou, maloobchod za to však nemůže. Akcie Amazonu překonaly minulý týden 2 tisíce dolarů, a během dnešního dne (4. 9. 2018) se tržní kapitalizace washingtonské společnosti krátce podívala přes bilion dolarů. Hodnota společnosti stoupla jenom v letošním roce o 70 procent.
Jedna z nových předplacených služeb Amazonu je i Kindle Unlimited
Jedna z nových předplacených služeb Amazonu je i Kindle Unlimited

Existuje dobrý důvod pro růst jeho akcií: Amazon vykazuje udržitelné zisky. Analytik Morgan Stanley Brian Nowak odhaduje, že mají akcie umetenou cestu minimálně k hodnotě 2500 dolarů, díky třem hlavním zdrojům příjmů: reklama, cloud computing a předplacené služby. Všechny tři oblasti mají výrazně vyšší provozní marže než maloobchod a všechny rychle rostou.

Vážný konkurent v oblasti digitální reklamy

Amazon rychle rozvíjí své aktivity v oblasti digitální reklamy. Stal se tak skutečným konkurentem společnostem Facebook nebo Google (Alphabet). V posledním čtvrtletí společnost generovala více než 2,2 miliardy dolarů „jiných“ příjmů, z nichž většinu tvoří reklama. Jedná se o meziroční nárůst o 132 procent.

Existuje dobrý důvod pro růst jeho akcií: Amazon vykazuje udržitelné zisky

Reklamní činnost Amazonu je stále relativně malá ve srovnání s 50 miliardami dolarů, které by měl v letošním roce utržit Facebook a dokonce 112 miliardami v případě Googlu, její rychlý růst by však měl z Amazonu do roku 2020 vytvořit trojku na trhu.

E-commerce kolos rozšiřuje své reklamní kampaně nad rámec propagování produktů více do videoreklam. Umisťuje například reklamy do svých živých sportovních přenosů, jako jsou čtvrteční noční fotbalové zápasy. Rovněž zobrazuje inzeráty předtím, než se uživatelé dostanou ke streamovanému obsahu na platformě Twitch.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články