10 důvodů, proč je náročné být skutečným „inteligentním investorem“ – díl 2/2

Jak se vám daří následovat učení Bena Grahama?

Kniha Inteligentní investor se stále prodává ročně ve statisících, jak se snaží investoři naučit hodnotovému investování. Nejedná se však o nic snadného, v minulosti i samotný Warren Buffett prohlásil: „Hodnotové investování je jednoduché na pochopení, ale není snadno realizovatelné.“
Benjamin Graham, otec hodnotového investování. Zdroj: wikipedia.org
Benjamin Graham, otec hodnotového investování. Zdroj: wikipedia.org

V předchozí části jste měli možnost se dozvědět prvních 5 důvodů, proč je nesmírně složité kráčet ve šlépějích Bena Grahama. Dnes téma uzavřeme druhou částí. Pokračujte ve čtení a dozvíte se dalších 5 tipů, které není snadné následovat, ač se to na první pohled nemusí zdát až tak složité.

Přečtěte si také
10 důvodů, proč je náročné být skutečným „inteligentním investorem“ - 1. díl
Jak se vám daří následovat učení Bena Grahama?

#6 Příliš hledíte na aktuální cenu akcie

Graham napsal, že ceny akcií či kotace slouží k jejich využití nebo ignorování. Z jeho pohledu byste však nikdy neměli kupovat akcie, protože šli nahoru nebo naopak prodávat v opačném případě. Spíše byste měli určit cenu, kterou jste ochotni zaplatit, založenou na hodnotě podniku (kritéria viz následující bod) a pak se racionálně rozhodnout, zda akcie prodávat.

Buffett tento bod proslavil svým výrokem: “Cena je to, co zaplatíte a hodnota to, co dostanete.“ Cena akcií se může divoce měnit na základě nejnovějších titulků nebo peněžních toků, ale z dlouhodobého hlediska je to hodnota podnikání, která vás odmění jako akcionáře, pokud jste akcie koupili za rozumnou cenu a nepřeplatili jste.

Měli byste určit cenu, kterou jste ochotni zaplatit, založenou na hodnotě podniku**

#7 Nedodržujete disciplínu a systematické procesy

Graham výslovně propagoval kvantitativní přístup k investicím. Kvantitativní metoda poskytuje větší ochranu investorově mysli, neboť nabízí disciplinovaný, emočně neovlivňovaný způsob, jak koupit skupinu hodnotných akcií, které by měli postupem času předvádět zajímavý výkon.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Nejnovější články