Facebook válcuje Google, máte tušení v čem?

Lidé tráví 2,5x více času na Facebook Apps ve srovnání s Google Apps

Uživatelé Facebooku tráví kumulativně 100 miliard hodin měsíčně na jeho aplikacích. Ve světě mobilních aplikací dominují právě Facebook a Google. Ze sta nejpoužívanějších aplikací jsou v 32 procentech času používány aplikace vlastněné Facebookem a ve 22 procentech pak ty z dílny Alphabetu, mateřské společnosti Google.
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Nejvíce překvapivé je, že pokud vezmeme v potaz celkový čas strávený v aplikacích, který uživatelé během tří měsíců zkoumání od května do července strávili, jedná se v případě aplikací Facebook o 300 miliard hodin což je 2,5× více než 118 miliard hodin na aplikacích Google. Se svými 2,5 miliardami unikátních aktivních uživatelů měsíčně tak každý z nich stráví v průměru denně na Facebook Apps 79 minut.

Spousta píšících přátel

Facebook drží 3 ze 4 nejčastěji používaných aplikací, přičemž dvě z nich jsou textové – WhatsApp (1. místo) a Messenger (4. místo). Společnost se marně pokouší zpeněžit uživatele obou aplikací po celá léta, navzdory tomu, že se každá chlubí více než miliardovou uživatelskou základnou.

Facebook drží 3 ze 4 nejčastěji používaných aplikací

To Amazon se již blíží k tomu, aby začal na WhatsAppu vydělávat. Společnost má v plánu vybírat poplatky za reklamní výzvy zasílané svým kontaktům prostřednictvím WhatsApp statusů. Amazon je schopen denně kontaktovat pomocí statusu 450 milionů aktivních uživatelů aplikace. Zobrazování reklam ve statusu tak je jiný způsob, jak lze zpeněžit nejpopulárnější aplikaci na světě.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Já už Facebook smazal a jsem spokojenej 🙂

    0
Nejnovější články