10 důvodů, proč je náročné být skutečným „inteligentním investorem“ - 1. díl

Jak se vám daří následovat učení Bena Grahama?

Kniha Inteligentní investor se stále prodává ročně ve statisících, jak se snaží investoři naučit hodnotovému investování. Nejedná se však o nic snadného, v minulosti i samotný Warren Buffett prohlásil: „Hodnotové investování je jednoduché na pochopení, ale není snadno realizovatelné.“
Zdroj: wikipedia.org
Zdroj: wikipedia.org

Čelíme kruté nebo možná smutné realitě. Drtivá většina investorů se nebude nikdy moci nazývat hodnotovými investory po vzoru Bena Grahama z níže uvedených důvodů. Seznam zachycuje některé z ústředních principů, kterým Graham věřil, že přispějí k úspěšnému hodnotovému investování a většina investorů je není schopna dodržet.

#1 Nemyslíte nezávisle

Graham povzbuzoval investory, aby mysleli samostatně. V jeho mysli nebyl inteligentním investorem nejchytřejší člověk v místnosti, ale ten, kdo využíval metodologii založenou na faktech a dokázal ovládat své emoce.

Sloupkař Wall Street Journal, který aktualizoval a poskytl komentář k třetímu vydání Inteligentního investora, Jason Zweig, shrnuje myšlenku následovně: “Základními charakterovými vlastnostmi inteligentního investora jsou trpělivost, nezávislé myšlení, disciplína a touha po učení sebekontrole a sebepoznání.“ Tím, že jste nezávislým myslitelem, existuje velká šance, že na vás nebude mít vliv konsensus a dojdete tak sami k vlastnímu názoru založenému na faktech.

Převážná většina investorů spoléhá při vytváření vlastního názoru na ostatní

Převážná většina investorů spoléhá při vytváření vlastního názoru na ostatní, nicméně samozvaní tržní odborníci jsou zaneprázdnění tím, aby předpovídali každodenní trh. Graham naopak kázal vytváření závěru na základě prostých dat a čísel. Věřil, že rozhodování na základě predikcí je špatný nápad.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články