Sázka na Ferrari je i v době tržního růstu lepší volbou než akcie

Den poté, co americké akcie rozbily další rekord, se prodal vůz značky Ferrari z roku 1962 za nejvyšší cenu v historii – další důkaz, že mají investoři stále dost peněz na investice do netradičních aktiv.

Jeden z prvních zaměstnanců Microsoftu, prodal model Ferrari 250 GTO za 48,4 milionů dolarů, čímž o více než čtvrtinu překonal předchozí rekord z roku 2014.

Ačkoliv index S&P 500, který se v pátek dostal na historické maximum spustil lavinu titulků, faktem je, že investice do klasických vozů, je mnohem lukrativnější. Hagertyho index cen Ferrari se za poslední desetiletí ztrojnásobil, což je o 158 procent více než v případě amerického býčího akciového trhu.

Rekord přišel krátce poté co se za 450 milionů dolarů prodalo mistrovské umělecké dílo Leonarda Da Vinciho. “To ukazuje, že by se měli akciový obchodníci mít na pozoru,“ říká Shane Oliver, strategický investiční poradce ve společnosti AMP Capital Investors, který psal svou doktorskou práci na téma efektivity trhů a tržních bublin.

“Skutečnost, že lidé platí za automobily i umělecká díla rekordní částky a akciové trhy jsou na historických maximech ve mně způsobuje skepsi,“ dodal Oliver.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články