Cubanův předkrizový výprodej. Zbavil se akcií Twitteru, aby měl hotovost

Ví snad Mark Cuban něco, co my ne?

Mark Cuban patří mezi miliardáře, kteří se rádi podělí o své postřehy ze světa byznysu a životní zkušenosti. A nejinak tomu bylo i nyní, kdy měl mluvit o aktuální situaci na akciovém trhu.
Mark Cuban
Mark Cuban

Když se nedávno Marka Cubana zeptali v pořadu Fast Money od CNBC, zda stále ještě drží akcie Twitteru, řekl, že už svůj podíl prodal. Přiznal, že očekává blížící se krizi a zbavuje se některých aktiv, aby měl na krizi dostatek hotovosti.

„Nodokážu s klidem říct, že mám stoprocentní důvěru ve vše, co se dnes na trhu i ve světě děje. A to mě znepokojuje, takže si raději ukládám spoustu peněz bokem, abych byl připraven,“ řekl majitel basketbalových Dallas Mavericks.

Zároveň však dodal, že stále drží akcie Amazonu a Netflixu, ve kterých pořád ještě vidí dostatečný potenciál.

Přečtěte si také
Saudský Princ Alwaleed věří Snapchatu, investoval 250 milionů dolarů!
Rozšiřuje tak své portfolio investic do technologických firem

Důvěřujte Muskovi a dalším zakladatelům…

Na začátku rozhovoru také Cuban mluvil o situaci Elona Muska a jeho Tesly, přičemž podle něj by měli mít investoři pro Muska větší pochopení.

„Vždy když investujete do velké a úspěšné firmy, investujete také do osobnosti zakladatele. A ten může mít trochu netradiční a pro investory znepokojivý přístup k byznysu, protože firma je jeho dítě a přistupuje tomu mnohem emočněji, než tradiční manažeři. Vezměte si příklad Jeffa Bezose z Amazonu nebo Steva Jobse z Applu, toho prvního se snažili vyhnat několikrát, u toho druhého se to dokonce podařilo. Ale kde by dnes bez těch dvou ty firmy byly? A Elon Musk je pro mě ten stejný případ,“ zastal se někdy bláznivého vizionáře Cuban.

„Pokud se vám zakladatel firmy nelíbí, tak do ní neinvestujte“

Nutno uznat, že Elon Musk je svému byznysu absolutně oddaný, což dokládá i jeho nedělní tweet, který poslal Arianně Huffington.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • S tím Elonem teda nevím...třeba je to zrovna ten případ blázna, který tu firmu vážně potopí 🙂

    0
Nejnovější články