Jak vydělat milion dolarů? Stačí vám ukládat každý rok 5 tisíc a mít trpělivost, říká investor Baron

Složené úročení funguje vždy

Stačí si pravidelně ukládat malé částky a složené úročení vám z nich během několika let dokáže vytvořit opravdové jmění, které vám zajistí spokojený a bohatý důchod. Tento postup mohou skvěle využít podnikatelé, kteří riskují v byznysu, ale vedle toho si vytváří bezpečný finanční polštář, který mohou využít v případě potřeby.
Ron Baron
Ron Baron

Americký miliardář a hodnotový investor Ron Baron o síle složeného úročení něco ví. Jeho investiční fond Baron Capital, který založil už v roce 1982, má pod správou aktiva v hodnotě přes 26 miliard dolarů a svým akcionářům dokáže přinášet solidní zisky. Proto by i menší střadatelé měli naslouchat, když Baron udílí rady ohledně zhodnocování majetku.

„Jediné, co potřebujete k tomu, abyste se stali bohatými, je pravidelné ukládání malých částek na investice a dožití se důchodového věku,“ vysvětluje Baron jednoduše strategii, kterou může využít kterýkoli obyvatel západních zemí.

Přečtěte si také
Miliardář Baron: Platit 50% daň je pro lidi jako jsem já v pořádku
Další silný hlas pro návrhy demokratů

Jak šestasedmdesátiletý investor dodává, ve váš prospěch bude vždy hrát síla složeného úročení, protože jak známo, v dlouhodobém horizontu hodnota stabilních aktiv vždy roste.

„Stačí mi krátký pohled do nedávné historie. Pokud byste posledních 30 let investovali 5 tisíc dolarů každý rok, měli byste dnes 890 tisíc dolarů,“ vypočítává Baron.

Baron, který mimo jiné mohutně sází na budoucí úspěch Tesly, razí stejný buy-and-hold princip, jakým se proslavil i samotný Warren Buffett. Podstatou je najít stabilní společnost za cenu, která neodpovídá její opravdové hodnotě. Pro inspiraci si můžete zajít například na stránky Berkshire Hathaway a projít výroční zprávu pro akcionáře, kde najdete aktuální pozice Buffetta s Mungerem.

Baron už například v polovině roku 2017 říkal, že Dow Jonesův index se do roku 2030 vyšplhá na hodnotu 40 tisíc dolarů. Tehdy se pohyboval kolem 21 tisíc, dnes je to už přes 25 tisíc, vše tedy napovídá tomu, že tato předpověď bude pravdivá.

„Trhy jsou jednoduše propojeny s ekonomikou. Jelikož nás čeká ještě mnoho technologických revolucí a inovací, dá se očekávat, že ekonomika bude neustále růst a s tím také akciové indexy. S hodnotovým investováním proto můžete začít ještě dnes,“ doporučuje Baron, jehož majetek je odhadován na 2,3 miliardy dolarů.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Přesně tak to dělám 👍

    0
Nejnovější články