Novinka z Googlu: chystá se otevřít svou první maloobchodní prodejnu

Následuje Google svou technologickou konkurenci?

Google je blízko podpisu dohody, která má podle Chicago Tribune zajistit společnosti kontrolu nad prodejními prostory o velikosti 1300 čtverečních metrů. Jednalo by se o první trvalou prodejní plochu Googlu, který je řazen do ligy největších technologických hráčů kam patří ještě Apple, Microsoft a Amazon, přičemž všechny zmíněné společnosti již své kamenné prodejní prostory mají.
Zdroj: wikipedia.org
Zdroj: wikipedia.org

Je-li zpráva pravdivá, pak otevření maloobchodní prodejny, která by sloužila jako výkladní skříň pro produkty Google, zní celkem logicky. Seznam zařízení a produktů společnosti je poměrně dlouhý a neustále se natahuje. Společnost každopádně uvedla, že fámy a spekulace nebude komentovat.

Přečtěte si také
Google zakázal ve svém Play Store aplikace na těžbu kryptoměn
Americká společnost pokračuje v tažení proti těžařům

Dává prodejna Googlu smysl?

Určitě dává. Mezi produkty internetového giganta patří populární inteligentní domácí reproduktor, telefonní linka Pixel, nebo inteligentní hardwarové zařízení Chromecast, které slouží ke streamování digitálního obsahu. Po připojení k televizoru a Wi-Fi síti umožňuje přehrávat obsah z internetu či místních zařízení. Seznam produktů je však mnohem delší a neustále se rozšiřuje.

Doposud se společnost spokojila s umístěním svých showroomů do větších obchodů typu Best Buy nebo s dočasnými pop-up obchody čili krátkodobými pronájmy maloobchodních prostor. Největší technologičtí rivalové jako Apple, Microsoft a Amazon však už své kamenné obchody dávno využívají. Rozhodl se je tedy Google konečně následovat?

Přečtěte si také
Rekordní pokuta pro Google - musí zaplatit 112 miliard korun
Společnost dostala 90 dní na nápravu pochybení, jinak může očekávat další sankce

Už v roce 2013 unikla zpráva, že se v sanfranciských vodách pohybuje člun, který je tajně řízen společností Google. Ačkoliv se spekulovalo, že společnost používá člun jako plovoucí datové centrum, nakonec se ukázalo, že se jedná o originální showroom pro Google Glass a další produkty. Možná, že se nyní vedení společnosti rozhodlo jít více standardní cestou.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Nejnovější články