Chcete mít zaměstnance i zákazníky ve své moci? Buďte v pohybu!

Jakmile se něco pohybuje, ovládne to naši pozornost

Chcete-li odhalit tajemství nějakého kouzelníka," napsal jednou mág Henry Hay, "tak bych vám doporučil nespustit z očí jeho pravou ruku. Nebude vám to však nic platné," dodal, "protože kouzelník dokáže podle libosti váš zrak od své pravé ruky odvést."
Udržujte rytmický pohyb a lidé půjdou s vámi
Udržujte rytmický pohyb a lidé půjdou s vámi

Jak uvádí Bernard Moestl ve své knize Třináct pečetí moci, fixace na pohyb je jedním z nejmocnějších přírodních zákonů a není za tím nic jiného, než snaha o přežití. Pohyb nám totiž může naznačovat, že se blíží nějaké nebezpečí, že je potřeba nějaké akce či útěku. Je to zakódováno hluboko v našich genech a nedá se s tím nic dělat.

Krásně se to dá vidět například v přírodě, kde se na savaně pase stádo gazel. Jakmile se jedna dá na útěk, ostatní ji většinou začnou následovat, aniž by pořádně věděly proč. V lidské říši a zejména světě byznysu to můžeme vidět například na burze. Pokud by zítra ráno všechny světové noviny vydaly zprávu o tom, že na burze začal hromadný výprodej, začnou najednou opravdu úplně všichni vyprodávat. Aniž by se namáhali zjišťovat důvody nebo zkoumali reálnou hodnotu akcií.

Pokud chcete získat nad určitou skupinou lidí moc, ať už se jedná o zaměstnance, zákazníky či investory, musíte si osvojit umění pohybu. Teprve když se věci dají do pohybu, nejen že se dají do pohybu i lidé, ale tito lidé také začnou vyhledávat vůdce, který je provede případným nebezpečím. Pokud to správně provedete, tím vůdcem můžete být právě vy.

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Nejnovější články