Warren Buffett dal této mladé podnikatelce 3 rady, které jí pomohly uspět v byznysu

Když Warren mluví, lidé poslouchají

Mít možnost nechat si poradit od samotného Warrena Buffetta, to je věc opravdu neocenitelná. Občas to však chce hodně odvahy, abyste se k takovému pokladu dostali.
Kathy Gong s Markem Zuckerbergem
Kathy Gong s Markem Zuckerbergem

Kathy Gong je dnes úspěšná dvaatřicetiletá podnikatelka, která se svou technologickou firmou Wafa Games dobývá asijské trhy. Před osmi lety to však byla mladá a hlavně nezkušená studentka, která jen pár let před tím přiletěla na jednosměrnou letenku z Číny do Ameriky.

Kathy se tehdy, ve věku 24 let, ocitla ve Washingtonu na galavečeři pořádané pro ženy podnikatelky. Byla to však spíše náhoda, protože akce byla pro ženy nad 25 a tehdy ambiciózní mladá dívka přesvědčila pořadatele, že si příležitost zaslouží. Snad zapůsobilo i to, že jako třináctiletá se stala historicky nejmladší šachovou šampionkou Číny.

Osud tomu chtěl, že na této honosné akci se na okamžik objevil také slovutný Warren Buffett. Pokud ho na nějaké akci potká obyčejný smrtelník, pravděpodobně se zmůže jen na obdivný pohled plný respektu. Ne však mladá Kathy Gong.

Přečtěte si také
Warren Buffett měří kvalitu života podle jediné věci. Možná vás překvapí
Jak přemýšlí o životě Věštec z Omahy?

Jak dnes sama říká, obdivuje své tehdejší já za jeho odvahu, ale tenkrát jednoduše bez ostychu přišla za slavným investorem a pozvala ho na večeři.

„Občas se sama sebe ptám, jestli bych v sobě ještě dokázala najít tu odvahu mého čtyřiadvacetiletého já,“ řekla Kathy nedávno serveru CNBC.

Věstec z Omahy sice pozvání na večeři odmítl, ale navrhl, že si s nadšenou budoucí podnikatelkou dá rychlý drink. A ona dodnes vzpomíná na to, že jí tehdy dal tři důležité rady do života:

#1
Každý večer se ptej sama sebe: Jsem chytřejší, naučila jsem se dnes něco nového?

#2
Vždycky zvedni telefon. V tvém životě se objeví spoustu problémů, před kterými bys nejraději utekla, ale nejlepší je, když se jim postavíš čelem.

#3
Vždy buď pokorná, nezávisle na tom, jak vysoko se dostaneš

Kathy přiznává, že se k tomuto setkání ve svých myšlenkách často vrací, zejména když prožívá nějakou krizi nebo jí čeká náročný úkol. Vždy ji však myšlenky na slova Warrena Buffetta pomohou nesnáze překonat. Což dokazuje nejen její úspěšná firma, ale také mnohá ocenění, která získala, v roce 2017 byla například magazínem MIT Technology Review vyhlášena jednou z 35 nejdůleži­tějších inovátorek na poli AI.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články