Obchodníci jsou vaším nejcennějším aktivem, dodržujte proto vždy těchto 6 zásad

Obchodníci jsou alfou a omegou vašeho byznysu

Pokud něco začínající i zkušenější firmy podceňují, pak je to práce s obchodníky. Buď jich mají jednoduše málo, nebo se nestarají o jejich výsledky a rozvoj. Přitom právě obchodníci rozhodují o tom, zda firma na trhu přežije.
Nepodceňujte sílu obchodního týmu
Nepodceňujte sílu obchodního týmu

Jak velká je vaše firma? A jak velkou část z ní tvoří obchodní oddělení? Pokud je to méně než 30 %, měli byste se mít na pozoru, protože právě absence obchodníků a celkové podcenění obchodní stránky byznysu je jedním z nejčastějších důvodů krachu firmy.

Stále ještě mnoho venture kapitálových investorů razí teorii, že dobrý produkt se prodává sám. Jenže to už v dnešním vysoce konkurenčním prostředí není pravda. Pokud budete mít skvělý produkt, ale s potenciálním klientem bude na kávě sedět každý měsíc obchodník konkurence, pravděpodobně budete bez byznysu.

Obchod a práce s obchodníky jsou alfou a omegou vašeho byznysu a čím dříve si to uvědomíte, tím dříve zajistíte svou firmu do budoucna. A nejen to, dobře fungující obchod může vaši firmu vystřelit k netušeným výšinám. Dobře fungující obchod podpoří sebevědomí celé firmy a zvýší výkonnost všech zaměstnanců. A to je něco, o co byste měli stát.

Těchto 6 kroků vám pomůže k tomu, abyste více prodávali a udělali tak ze své firmy spolehlivě fungující ziskový stroj.

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • 👍

    0
  • Souhlasím, spolupracoval jsem se spoustou firem, kde obchodníky vůbec neřešili. No a zanedlouho to museli řešit dost akutně. Děje se to hlavně u startupů, kde je zakladatel technického zaměření a soustředí se hlavně na produkt.

    0

Nejnovější články