5 důležitých kroků k dosažení neomezené kreativity

Skvělá zpráva, ke kreativitě se dá dopracovat

Dělat byznys bez kreativních nápadů a řešení? Jde to, ale dře to, řekl by klasik. Kreativní nápady vám umožní posouvat se kupředu mnohem rychleji a co víc, v očích vašeho okolí budete vypadat jako naprostý génius.
Dokážete problémy řešit kreativně?
Dokážete problémy řešit kreativně?

Pokud jste si doposud mysleli, že kreativním se člověk musí narodit, máme pro vás skvělou zprávu – ke kreativitě se dá dopracovat. Nemusíte tedy naříkat nad tím, že jste odsouzeni do konce života řešit všechny problémy a překážky jak se říká polopatě. Stačí, když si osvojíte osvědčený postup, který vám umožní naplno využít potenciál kreativní části vašeho mozku.

Určitě už se vám to někdy stalo. Řešíte nějaký problém, píšete článek na svůj blog, připravujete si prezentaci a najednou…nic. Jako by se vám z hlavy vypařily všechny myšlenky a vy prostě nemůžete přijít na to, jak pokračovat, jaký by měl být další krok. Přesně taková situace si žádá kreativní řešení a s tím přišel v polovině dvacátého století jeden člen marketingové Síně slávy.

Přečtěte si také
Jak vytvořit úspěšnou virální kampaň, která vás proslaví po celém světě?
Inspirujte se úspěšnými příklady Hotmail a Gangnam style

Není to však David Ogilvy, Lee Clow ani Leo Burnett, ale tak trochu zapomenutý James Webb Young. Právě on v roce 1939 napsal knihu s názvem „A technique for producing ideas“, která čtenáři představila koncept pěti kroků, které vedou ke kreativnímu myšlení. Kniha sice vyšla už v době začátku 2. světové války, ale díky své nadčasovosti je snadno využitelná i dnes.

Podle Younga totiž nápady nevznikají náhodně jako úplně nové myšlenky, ale jako kombinace starších, již ověřených postupů. Kreativní myšlení je tedy o tom, že sesbíráte kousky z toho, co už existuje, a spojíte je do nového celku. Je to jako řetězec znalostí, který analyzujete a zkoušíte různě přepojovat, aby vzniklo nové fungující spojení.

„Nápad není ničím jiným, než novou kombinací starých prvků.“

James Webb Young

Pojďme si nyní tento pětikrokový postup popsat na příkladu. Řekněme že jste nedávno založili firmu a máte skvělý produkt, který byste chtěli co nejdříve dostat k velkému množství zákazníků. K tomu bude samozřejmě potřeba marketing. Kreativní marketing. Na sociální sítě už příspěvky dáváte, newsletter rozesíláte…co dalšího by se dalo udělat, aby se o vašem produktu dozvědělo co nejvíc lidí?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • To podle mě zase není takové tajemství, dělal jsem to tak vždycky i bez té knihy 🙂

    0
    • Asi taky...jen jsem se možná trochu víc trápil na začátku, místo abych to nechal být. To člověka hned nenapadne 🙂

      0
Nejnovější články