V mládí přežil holokaust, dnes, v 98 letech, stále pracuje ve své miliardové firmě

Inspirativní příběh kanadského podnikatele

Pokud někdo může mluvit o využití druhé šance, pak je to právě Marcel Adams, dnes osmadevadesátiletý kanadský podnikatel, jehož majetek je odhadován na 1,7 miliardy dolarů. Začátek jeho života totiž nebyl jako z pohádky, ba naopak.
Marcel Adams
Marcel Adams

Narodil se v roce 1920 jako Marcel Abramovich do rumunské židovské rodiny a když se k moci v Evropě dostalo nacistické Německo, přemístili mladého Marcela jako miliony dalších do pracovního tábora. Tam strávil celkem 3 roky, než se mu podařilo utéct a odletěl do Turecka.

Z Turecka se následně přemístil do Britského mandátu Palestina, kde se zúčastnil bojů za nezávislost Státu Izrael, aby tam na několik dalších let našel svůj nový domov. V roce 1951 se nakonec přestěhoval do Kanady, kde zůstal až do dnešních dní.

„Válka byla jako horor. Stovky tisíc lidí zemřelo zbytečně a Rumunsko se v podstatě rozložilo.“

Marcel Adams

V Kanadě začal nejdříve po vzoru svého otce pracovat jako koželuh, aby si po čtyřech letech vydělal na svou první nemovitost. Tu nakonec dokázal prodat se 70% ziskem a to mu jasně ukázalo budoucí cestu.

V roce 1958 tak založil realitní společnost Iberville Development, ze které postupně udělal jednu z největších realitních firem v oblasti Quebecu s portfoliem více než 100 komerčních nemovitostí o celkové ploše přesahující 3 miliony metrů čtverečních.

Přečtěte si také
Nejstarší miliardář chodí i ve 100 letech každý den do kanceláře
Důchod a odpočinek? Ani náhodou!

Ani dnes, po tak dlouhé a strastiplné cestě, však Marcel Adams nehodlá odpočívat. Ačkoli rodinný podnik už exekutivně řídí jeho syn Sylvan, Marcel každé ráno dochází před osmou hodinou do své kanceláře v Montrealu.

„Pokud jste celý svůj život tvrdě pracovali, nevím, jestli se to dá nazývat zvykem nebo životním stylem, ale on to má prostě nastavené tak, že chodí do kanceláře,“ říká k tomu syn Sylvan.

Marcel Adams však stále ještě naplňuje poslání, které si předsevzal před mnoha lety – vrátit jednou Izraeli to, co pro něj udělal, když hledal nový domov. Je tak velmi aktivním filantropem a významně podporuje vědu v Izraeli, včetně příspěvků na školné pro mladé izraelské vědce.

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Nejnovější články