7 lekcí leadershipu od Steva Jobse, které vám pomohou měnit svět

Inspirujte se genialitou legendárního vizionáře

Spoluzakladatel Applu Steve Jobs je manažerskou legendou, o které se bude na obchodních školách učit i za padesát nebo sto let. V čem se skrývalo jeho kouzlo?
Steve Jobs
Steve Jobs

Když ho v roce 1985 akcionáři s pomocí generálního ředitele Johna Sculleyho vyštvali z vlastní firmy, byl to ještě mladý vizionář, který má sice skvělé nápady a vizi, ale kvůli svému krutému a často arogantnímu přístupu o tom není schopen přesvědčit většinu svého okolí.

V roce 1997 se však vrátil jiný, lepší Steve Jobs. Byl vyzrálejší a dokázal své myšlenky formulovat tak jasně, že získal na svou stranu kolegy, akcionáře i zákazníky. Nejen to, udělal z nich své fanoušky a následovníky, kteří doslova hltali každé jeho slovo. Byl sice stále přísný a nekompromisní, ale už tak, že díky tomu dokázal z lidí dostat to nejlepší.

Pouze díky jeho vůdčím schopnostem se Apple zachránil těsně před pádem do propasti a mohl se vydat na cestu zakončenou pozicí nejhodnotnější firmy světa. Steve Jobs už se tohoto okamžiku sice nedožil, ale nejen v ten moment na něj nepochybně všichni mysleli.

Které schopnosti si můžete odnést z Jobsova nekompromisního vizionářského leadershipu?

Vstupte do světa Warengo, je to zdarma.
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Jojo, Steve byl jen jeden 🙂 Biografie od Isaacsona je super čtení

    0
  • To byl sefik 😎

    0
Nejnovější články