10 pravidel úspěšného leadershipu podle Jacka Welche

Legendární manažer jako nadčasová inspirace

Nejlepší manažer 20. století, to je titul, kterým se honosí Jack Welch. Během let 1981 - 2001 udělal ze strádajícího General Electric suverénního nadnárodního giganta. Jeho základní příručka pro úspěšné řízení firmy je dnes možná ještě aktuálnější, než byla v dobách před více než 20 lety.
Jack Welch
Jack Welch

Jack Welch už dnes sice není tak aktivní, jako před lety, ale stále k milionům manažerů a podnikatelů po celém světě promlouvá skrze své knižní publikace a semináře.

Když ho v roce 1999 prestižní magazín Fortune jmenoval „Manažerem století“, nebylo to žádné překvapení. Jeho agresivní manažerský styl sice často vzbuzoval hrůzu, ale přinášel vytoužené výsledky.

„Dokud nejste lídrem, je váš úspěch založen na vlastním růstu. Jakmile se stanete lídrem, je váš úspěch založen na růstu ostatních.“

Jack Welch

Během prvních pěti let v pozici šéfa General Electric snížil počet zaměstnanců ve firmě ze 411.000 na 299.000, což mu vyneslo přezdívku „Neutronový Jack“. On sám rád říkal, že firma by měla každý rok vyhodit 10 % nejhorších zaměstnanců. Stejně tak se zbavoval firemních divizí, které na svém trhu nedokázaly být na prvním nebo druhém místě.

„Pokud nemáte konkurenční výhodu, nekonkurujte.“

Jack Welch

Za Welchova působení na pozici CEO se hodnota General Electric zvýšila z 12 miliard dolarů na 410 miliard dolarů a tržby narostly ze 27 miliard dolarů na 130 miliard dolarů. To jsou čísla, která tuto úspěšnou éru potvrzují.

Samotný Welch má dnes díky bonusům a následným výdělkům z knih a seminářů majetek kolem 700 milionů dolarů.

Jaké jsou tedy rady tohoto legendárního manažera pro všechny šéfy, kteří chtějí nekompromisně nastartovat svůj byznys?

Ještě nejste členy? Zaregistrujte se, je to zdarma

+ bonus 22 praktických tipů, jak okamžitě zlepšit váš život i byznys
Kniha
Kliknutím na Zaregistrovat se vyjadřujete souhlas
s našimi podmínkami ochrany osobních údajů
* povinné údaje
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Zabiják 😎

  1
  • 👍

   0
  • To jistě, ale měl vizi a šel za ní. S vynikajícími výsledky! Píši to i vědomím, že jsem byl v GE jednou z jeho obětí. Naše oddělení kapitálových obchodů v bance zrušili a aktivity přesunuli do Irské centrály. Až později jsem pochopil, že to bylo naprosto správné rozhodnutí.

   0
  • Díky za zkušenost! :))

   0

Nejnovější články